Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! Árván maradt 2 hetes...

SOS! Árván maradt 2 hetes kiscicák?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm macskájának születtek kiscicák, 3db, de sajnos az anyjuk elpusztult mikor a kicsik 2 hetesek lettek. (Kb)

A gazdájuk pont most megy el nyaralni (ne nyissunk vitát, előre lefoglalta)

és kellene aki beugrana pár napra mint "pótanyuka". Na mármost a 2 hetes kiscicák még tényleg elég kicsik...

Úgy gondoltuk, hogy fecskendővel etetjük őket.

Ezzel kapcsolatban a kérdések:

-Milyen tejjel? Több opció is van, mivel falun élünk. Lehet boli tej, vagy eredeti tehéntej, vagy szintén eredeti kecsketej. Melyik lenne számukra a legjobb?


-Milyen gyakran kell etetni őket? Óránként? Pár óránként?


-Valami egyéb ajánlat ami tudna segíteni? (Mégegyszer leszögezném, hogy falun élünk)


Kérlek titeket tényleg ne indítsunk vitát! Szeretnék segíteni a kicsiken!



2019. júl. 9. 11:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Éjjel ha szerencséd van, akkor kibírnak többet is, elég mondjuk a 4 óra! De úgyis jelzik majd neked, sírnak ha éhesek lesznek! :)


Igen, pisilni valószínűleg minden etetés után fognak, kakilni nem, de azért napi egyszer legyen kaki! Nem tudom melyik fajta tápszerrel etettek majd, de valamivel jobban hígítsátok fel mint ahogy az utasításban szerepel, mert előfordulhat, hogy a tápszer megfogja a hasukat, ha eddig anyatejesek voltak! A pocijukat is lehet finoman masszírozni, és büfiztetni sem árt, ha sikerül! :)


A melegvizes palackot ne felejtsétek el, meg ne fázzanak!

2019. júl. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Állatboltból vegyetek cicának való tejport, ugyanitt kapható cumisüveg is.Vagy adhattok nekik laktózmentes tejet is, meg kell langyosítani.

Még most 2 óránként meg kell őket etetni!1 hét múlva 3 óránként.Ha 4 hetesek lesznek, kell még őket tejjel cumiztatni, de már előtte pépes kiscicakonzervet lehet nekik adni, megtanulják nyalogatni.Meg lehet tenni tálkába is tejet eléjük, de még cumiból is adni kell.Olyan helyre kell tenni, ami jó kuckós, puha, és ne napra,és semmi állat ne férhessen hozzájuk/kutya, nyest, patkány, stb./Csendes, nyugodt helyre.Éjjelre viszont be kéne vinni a lakásba, mert mostanában éjjel hidegek vannak/12 fok is/és ezen kihűlnek.Legalább 25 fok kell nekik.

A legjobb az lenne, ha cicás facebook csoportban gyorsan/SOS/ kérnél segítséget! Valakinek ha van anyacicája és felnevelné őket is,meg hasonló.Amúgy a neten ha beírod, sok hasznos tanácsot olvashatsz.

Van a Ments meg! csoport,Elveszett-talált állatok csoport és még jó néhány, de cicás menhelyeket is hívhatsz.Jobb lenne nekik ha cica nevelné fel őket, mert későbbi viselkedésük problémás lesz, ha az anyacicától nem tanulnak meg dolgokat.

Ez tapasztalat nálam, mert több kiscicát is neveltem már így fel, 1 napos kortól is, mind kidobott cica volt.

2019. júl. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Mint írtam a gazdája nyaralni megy, a kicsik csupán 3 napig lesznek itt, ettől függetlenül szeretnék megtenni minden tőlem telhetőt. Szóval engem inkább csak az ilyen 2 hetes körüli cicák gondozása érdekel jelenleg.
2019. júl. 9. 16:36
 14/14 anonim ***** válasza:

En a multheten talaltam egy 2 hetes kiscicat egy bevasarlokozpontban ( nem MO-on elek ) fogtam es elhoztam minthogy az ott dolgozok kirakjak a kuka melle.

A legfontosabb hogy meleg helye legyen kb 30-35 fokon mert a kis teste nem kepes hot termelni es 3 orankent etesd cica tapszerrel.

Ha tudsz angolul ajanlom a Kitten Lady-t aki mindent tud cica nevelesrol.

[link]

Az en cicam multheten volt 250 gramm es most mar 360gramm :)

2019. júl. 10. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!