Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Pókot mivel lehetne a biztonsá...

Szgabor kérdése:

Pókot mivel lehetne a biztonsági kameráktól távol tartani, hogy ne oda szőjön hálót?

Figyelt kérdés
Gondoltam, be lehetne kenni valamivel.

2019. szept. 15. 12:32
1 2
 1/11 EagleHUN ***** válasza:

A lencsét azért ne kend be semmivel, de az ötlet nem rossz.

Valami eső és idő álló zsiradékkal ha bekened a lencse körüli részt és peremet ahhoz nem tud szálat tapasztani esetleg maga is beleragad, szóval nem tud odamenni odaszőni és így nem lesz pókhálós sem.

2019. szept. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Annyi eszem nekem is van, hogy a lencsét ne kenjem be :) A zsiradékkal pont az a baj, hogy ha valami belemászik, és mégsem ragad bele, akkor ráhordhatja akár a lencsére is. Illetve nagyon nagy felületet kéne vele bekenni, mert ugyan ritkábban, de előfordul a kamera elé szőtt plafon-fal háló is. Én valami riasztó szerben gondolkodom.
2019. szept. 15. 13:24
 3/11 anonim ***** válasza:
27%

Vannak pókriasztók is már (bár én még nem próbáltam), de nem a legolcsóbb megoldás. A spray talán hatékonyabb és nem olyan drága:

[link]

2019. szept. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
16%
Biztonsági pók, csúcstechnológia, de a piacon tudsz venni a Józsi bácsitól, ha csúsztatsz egy huszast.
2019. szept. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 EagleHUN ***** válasza:
Kétoldalas ragasztószalag. ;-)
2019. szept. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 EagleHUN ***** válasza:
Nem kell az egész felületet bevonni kétoldalas ragasztószalaggal, csak zárt körben annyit hogy ne tudja elérni ahol már szőhet.
2019. szept. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Bedobozolod a kamerát úgy hogy csak a lencse legyen kint...


A pókok az eldugott helyeket szeretik.

Gondolom tető kilógó része alatt van, azt meg pl. imádják a törpepókok teleszőni.

2019. szept. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 EagleHUN ***** válasza:

"Bedobozolod a kamerát úgy hogy csak a lencse legyen kint..."

A lencse nem véletlenül van besüllyesztve az adott berendezésbe (kamera, fényképezőgép stb...) ami kilóg körülötte az árnyékolás az oldalirányú "becsillogás" ellen véd. Ha a pók látható akkor ebbe a lencsevédőbe szövögetett be. De ez nem igazán elhagyható alkatrész...de lehet félreértem hogy mire is gondoltál.

2019. szept. 17. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Eagle: úgy értettem, hogy gondolom nem az esőn van a kamera, mert oda nem sző hálót a pók!


Kb. cipósdoboz nagyságú valamibe beletenni a kamerát úgy, hogy a lencséje a dobozzal egy síkban legyen.


A pókok nem szeretik az ilyen sík felületeket, oda nem szőnek :)

2019. szept. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gyönyörű lesz fent a sarokban egy 42-es Nike cipő doboza...
2019. szept. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!