Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miféle szúnyogok csípnek...

Miféle szúnyogok csípnek ősztől tavaszig?

Figyelt kérdés
Budapest belvárosi lakásban élünk az első emeleten. Nyáron semmi bajunk a szúnyogokkal, alig vannak. Két éve azonban ősztől tavaszig állandó problémánk van velük. Rengeteget csípnek, leginkább éjjel, gyakran kis területen többször is. Gyakran találkozunk velük szemtől szembe is, sokat lecsapunk, innen tudjuk, hogy ezek szúnyogok, és ne mondjuk ágyi poloskák, vagy ilyesmi. No meg éjjelente az összetéveszthetetlen, szinte sípoló szúnyogzümmögésből a fülünk körül, amitől nem tudunk aludni se. Uálom őket. Ez lesz a harmadik telünk velük. Azelőtt sosem voltak. Nem tudom, mitévő legyek. Miféle szúnyogok ezek? Más is tapasztal ilyesmit? Állandóan tele vagyunk csípésekkel, ma reggelre vagy 5 új csípés lett a küzépső gyerkőcön. Segítség!

2019. okt. 7. 13:38
 1/2 anonim ***** válasza:
82%

A kinti hűvös elől húzódnak be.


Nálunk minden ablakon szúnyogháló van, van szúnyoghálós külső ajtó a bejárati ajtón kívül is.


Nagy ritkán jut be egy-egy, akkor VAPE lapkás szúnyogirtót használunk. Van illatosított is. Tapasztalatom szerint, nyitott ajtóknál több helyiséget is szúnyogtalanít, és nyitott ablaknál is hat.

Nem távol tartja, hanem megöli a szúnyogokat. Volt már, hogy előttem pottyant le az asztalra.

Ha nincs utánpótlás, elegendő 30 percig, 1 óráig használni.

Ha nagyon biztos nagy irtást szeretnél, akkor bedugod mikor elmentek otthonról, hadd „dolgozzon”, míg hazaértek. Vagy, ha egész éjjel működik, akkor nem lesz csípés.


De a sok használat helyett jobb meggátolni, de legalább nagyon megnehezíteni a bejutásukat.


Fénycsöves rovarcsapdákból többfélét próbáltunk, eredménytelenek voltak.


Ha csak szúnyog, nem ágyi poloska, bolha, akkor a fentiek megoldást jelentenek.

2019. okt. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Pár napja nálunk is sok a szúnyog, egész nyáron alig volt 1-1, én is csodálkoztam, hogy most van invázió. :-)
2019. okt. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!