Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen fajta volt ez a méh és...

Milyen fajta volt ez a méh és miért volt ilyen cudar állapotban? ☹️

Figyelt kérdés

[link]

Ahogy a videón is látható már alig tudott csak kúszni és mintha túlsúlyos lett volna. A paradicsompalántáról vettem le, hogy megnézzem, mert soha nem láttam még ekkora nagy méhet. Nem tudom, hogy túl öreg lehetett vagy csak túlzabálta magát, de másnap ugyanott találtam meg mozdulatlanul, ahova korábban visszatettem és akkor már nem élt.

Milyen méh volt ez és mi lehetett a baja? Olyan volt, mint egy végelgyengült öregember.

[link]

[link]



2019. okt. 8. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Poszméh.
2019. okt. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy poszméh, ha jól látom, földi poszméh (Bombus terrestris).

Lejárt az ideje. Ősszel elpusztulnak, és csak a megtermékenyített nőstények telelnek át.

2019. okt. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Alain Delon ***** válasza:
47%
Az lehetett a baja, hogy ősz van és ilyenkor lassulnak le a rovarok, készülnek a télre.
2019. okt. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3: Olyannyira lelassult, hogy tegnap óta már elkezdett bomlani.
2019. okt. 8. 16:35
 5/6 A kérdező kommentje:

#5: Persze, csak a kedves 3-as kommentelőre reagáltam szarkasztikusan ugyanis nem éppen az látszott rajta, mint aki téli álmot akar aludni.

Amúgy egy kanál cukros vízzel tudtam volna még rajta segíteni vagy ez nekik már tényleg az utolsó fázis az életükben?

2019. okt. 8. 16:53
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ők nem élnek sokáig. Kedves tőled, hogy az utolsó pillanatait szebbé tetted a cukros vízzel. :)
2019. okt. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!