Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Bolha, poloska, mi lakhat még...

Bolha, poloska, mi lakhat még a lakásban, ami csíp?

Figyelt kérdés

Tele vagyok csípésekkel. Az én tippem az ágyi poloska, de igazából gőzöm sincs, honnan lehetne, nincs új bútor, semmi. Mindenesetre nyomát sem látjuk, ágy belsejében matracon sehol.

Szintén ellene szól, hogy a csípések inkább csuklón, karon, bokán, lábfejen vannak, tehát nem a tipikus poloskacsípések, amit neten találtam róla. Ja, és legfőképp csak rajtam van, a velem egy ágyban alvó páromon kósza csípés sincs.

Másik tippem, a bolha, az megmagyarázná a csúnya csípéseket és a helyüket, macskabolhára gyerekként allergiás voltam. De a két macska kap időnként cseppet megelőzésként, csak bentiek amúgy is, és nyomuk sincs bolhának a szőrben (az egyik fehér ráadásul, látszana), ilyen mértékű fertőzésnél minden bolhás lenne.

Az ágyat mindenesetre végigfújtam insecticide-dal, semmi változás.


Mi lehet ez, ha nem bolha, nem poloska? És mit kéne kezdjek vele? Rovarirtót nem hívhatok úgy, hogy valami csíp, de semmi nyoma sincs... föleg, hogy csak engem.

Párom szerint munkahelyről hurcolok haza valamit, de ott se látom nyomát semminek.


(Nem tudom, hogy otthon vagy rovarok kategória a relevánsabb, remélem, jó helyre teszem a kérdést.)


2020. jan. 13. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Allergiás kiütés nem lehet?
2020. jan. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha egyik sem szerinted, akkor még pókra tippelek, ami a te feleden "lakik" az ágyatok közelében.
2020. jan. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ja, allergia pl mosószertől ágyneműn keresztül?


amúgy az "ágyipoloska" nem az ágyban tanyázik és akár szomszédtől is átjöhet...

2020. jan. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a pók nem "csipkod össze" a pók megcsíp védekezés képpen aztán menekül ahogy bír, neki ló.szra sincs szüksége az emberre :D
2020. jan. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Egyébként tényleg lehetséges, hogy mosószer allergia, mert én pl. az Ariel kapszulától vakaróztam. Van szúrásnyom?
2020. jan. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4.! Hát engem már csipkedett össze pók éjjel, ami be is dagadt. Csak próbálom kitalálni,és segíteni a kérdezőnek, hogy a bolhán és poloskán kívül ilyenkor télen mi lehet a csípések oka. A pókcsípés inkább fáj, mint viszket, azt elismerem.
2020. jan. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyen nekem is volt. Tuti allergia, de mire nem tudtam meg én sem.


Elöször kisebb csípések jelentek meg a csuklómon itt ott, max kézfejen. Majd elutaztam Párizsba, akkor talán jobb lett, majd pár nap után otthon megint lett 1-2 újabb. Majd elutaztunk Dominikai köztársaságba nyaralni, és az egyik csuklómon tele lett. Egy barátunk ott azt mondta tuti ágyi poloska szoljak a hotelben. Na de nekem már otthon is volt, csak nem ennyi. Majd 1 hét után elmúlt leszáradtak.

2 hét nyaralás után már nem is volt, aztán mikor haza értünk akkor megint 1-2 darab, na akkor kezdtem gondolni tuti otthon ágyi poloska, de aztán soha többet egy csipés sem volt.

2020. jan. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, megpróbálok ezen az allergia vonalon is elindulni akkor.

Bár én inkább csípésnek tippelem őket, mint csalánkiütésnek, de ártani nem árt egy mosószercsere, ágyneműcsere. :) Remélem, igazatok lesz, és elmúlik.

2020. jan. 13. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!