Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Darázsriasztó zsákról valaki...

Darázsriasztó zsákról valaki tud tapasztalatot mondani? Van akinek bevállt esetleg?

Figyelt kérdés
Minden évben betalálnak a lódarazsak a padlásunkra, tavasszal jönnek, télen a minusz fokokban mindig leverjük és elégetjük a fészket, de így is mindig visszatalálnak. Mi meg rettegünk tőlük.. Mivel idén még nincsenek itt (hála istennek) érdeklődnék, a darázsriasztó zsákról, hátha működött valakinek már, de bármi más lehetőséget szívesen fogadok! :)

2020. máj. 10. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Átverés.

Ha fel is tűnik a darázsnak, hogy ez darázsfészek akarna lenni, akkor óvatosan megvizsgálja, és ha nem érzi másik család szagát, meg nem hall zümmögést, meg semmi életre utaló jelet nem talál, akkor máris nem érdekli. Elvégre lehetne egy üres tavalyi fészek is.

Nem kell tőlük félni. Hajnalban fel kell menni egy flakon légyirtó spray társaságában, hűvösben teljesen röpképtelenek. Még forró nyáridőben is, amikor reggel 6-kor is van 22 fok, olyankor is ott üldögélnek a fészken, és eszükbe se jut repülni. 1 másodperc fújás, aztán távozás. Ennyi. Mondjuk, ha pont fej felett van a fészek, akkor rád eshetnek, ezért kicsit oldalról fújj. Másnap reggel felmész, és levered a fészket. Ha esetleg valamelyik megúszta, akkor beiktatsz egy plusz fújást. Már mostantól lehet nézegetni, mikor kezdenek fészkelni, nem kell megvárni, hogy sokan legyenek.

Ha nincs kimondott meleg már hajnalban is, én még hosszú ujjú ruhát se szoktam venni. Ha megismered őket, te is rájössz, hogy hajnalban védtelenek.

2020. máj. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk a lódarázshoz a légyirtó kevés. Viszont, ha megjelentek, akkor inkább érdemes szakembert felkeresni, de ne várd meg míg fészek lesz, mert akkor sokkal nehezebb. Meg a szakember tud tanácsot adni a megelőzéssel kapcsolatban is.
2020. máj. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Dehogy kevés. Ugyanúgy hat rájuk, mint az összes többi hasonló jószágra. Ki kell próbálni, én szoktam.
2020. máj. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!