Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mennyire hat igénytelennek...

Mennyire hat igénytelennek hogy megtűröm a pókokat a szobámban?

Figyelt kérdés
Szerintem hasznosak, megfognak bármilyen rovart ami bejut, és elszaporodni se szaporodnak annyira, mert egymást megszokták enni ha nincs más, rám nézve meg ártalmatlanok teljesen ezek az álkaszáspókok.

2020. máj. 20. 15:59
A kérdező szavazást indított:
Nagyon igénytelen
Igénytelen
Semleges
Teljesen érthető
Egyéb kifejtem
45 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is nézegetem őket, sőt a párom elől bújtatom őket. Hasznosak, meg én szeretem az állatokat. Mindegyiket.
2020. máj. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is lakik egy, jól megvagyunk.
2020. máj. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Valahol olvastam, hogy a pókok azt hiszik az emberekről akivel együtt él, hogy lakótársak. Megszokja az embert. :)
2020. máj. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tőlem megijednek még, igaz elég sötét a szoba de ha sokáig nézem őket, akkor azt a jellegzetes összevissza cikázó táncot adják le, elkezd szaladgálni mintha rángatózna oda vissza oldalasan, vicces
2020. máj. 20. 16:22
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mióta nincsenek szúnyogok, nincsenek pókok sem.

Néhány rovar van, amiket sosem bántok: pókok, méhek, katicák, stb.

2020. máj. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azért remélem a Harlekinkatica kivétel és pusztitod őket
2020. máj. 20. 16:23
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem igénytelenség kérdése, én egyszerűen utálom őket. Amíg egy-két kisebb kaszáspókot látok a plafonon, nem bántom, de egyik nap az ágyamban mászott egy, no, ez azért megengedhetetlen, nem volt más választásom, mint végképp eltörölni...
2020. máj. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen albérlőm, amíg nem látom, nem zavar, nem vagyok jóban a szúnyogokkal és a molylepkékkel, legalább ritkítja egy kicsit. Azért néha az ablakok mellett épített hálót eltakarítom, de igazából azok sem látszanak, ha valaki célzottan nem nézi árgus szemekkel.
2020. máj. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a szobámban ki van csukva, hiába tudom hogy hasznos és nem bánt, akaratlanul is irtózom tőle :(


A fürdőszobában lakik egy, amivel alkut kötöttem: ő nem mozdul a jelenlétemben, én pedig békén hagyom.

Eddig minden sima :) Ha megszegi, nem nyírom ki, hanem humánusan kilakoltatom.

2020. máj. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nagyon hasznosak tudnak lenni, főleg nyáron, mikor berepülhetnek az ablakon mindenféle idegesítő rovarok.

Én mindig meghagyok egy-két pókot a hálójával, ha olyan helyen van, ahol nem zavar.

A kaszáspókokat kifejezetten bírom, szerintem tök cukik.

Nálam csak annyi a lényeg, hogy ne szaporodjanak túl, mert az tényleg kicsit gusztustalan szerintem.


Illetve a zugpókoktól meg a fekete pókoktól rosszul vagyok. Mivel azok nem nagyon szőnek hálót, ezért nem maradnak meg egy helyen, hanem éjszaka grasszálnak mindenfelé, szerintem kb. semmi hasznuk nincs, mivel nem fogják meg a szúnyogot, szóval vagy kidobom, vagy agyoncsapom őket, bár nem nagyon szeretem megölni őket. De azoktól tényleg irtózom. Viszont úgy vettem észre, hogy ha az ember nem hagy nekik sötét, nyugodt zugokat, rendszeresen elhúzogatja a bútorokat és takarít mögöttük, meg lábakon álló ágyat, kanapét stb vesz, ami alatt rendesen lehet takarítani, akkor ezek a fajták nem is maradnak meg a lakásban.

2020. máj. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!