Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A Hangyának 6 vagy 8 lába van?

A Hangyának 6 vagy 8 lába van?

Figyelt kérdés
én tudom hogy 8 de barátom azt gondolja hogy 6 és nem hisz nekem

#hangya #tudatlan ember
2020. máj. 30. 10:31
A kérdező szavazást indított:
6
8
36 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

6 van nekik, de pármásodperc alatt beírhattad volna a googlebe, hogy hangya és máris megtudod...

Nézd:

[link]

2020. máj. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg erről miért kell szavazást indítani? Ez nem vélemény kérdése, hanem tény.
2020. máj. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején úgy tanították, hogy a rovaroknak (ide tartoznak a hangyák is) három pár lábuk van, ami a torból nő ki.
2020. máj. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 MancsWolf ***** válasza:
100%
Kérdező. Ne keverd össze hangyát a pókokkal. Hangyáknak 6 van, akármit is gondolsz. :)
2020. máj. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
8 lába a pókszabásúaknak van (legalábbis a legtöbbnek, ott is vannak kivételek).
2020. máj. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

"én tudom hogy 8 de barátom azt gondolja hogy 6 és nem hisz nekem"


Nem értem, ehhez miért kell itt kérdést feltenni. Jóból mondom. Ilyenkor (ahogy írta az első) legközelebb használd pl a google-t, vagy wikipedia-t, és máris látja a barátod.


Ez nem hitvita, és nem megtámadott elmélet. Ha az volna, olyan esetben javasolnám, hogy különböző (alter) forrásokból érdemes értesülni és összevetni. De ebben a kérdésben soha nem láttam még csak ellenvetést se. Aztán ki tudja. Lehet, hogy én egy nyolclábú kecskebéka vagyok... Komolyan nyitott volnék ezt is megvitatni, csak akkor kérek szépen érveket a barátodtól. Tényleg jó szándékból kérdem: neki nem elég megnézni a wikipédiát egy ilyen kérdés esetén? Miben másabb, ha itt írjuk le neki, hogy hatlábú a hangya, és nem százával google eredmények írják? Ha ideír a barátod vitázni, szívesen elbeszélgetek vele, és meghallgatom. De akkor miért nem ő ír? Valahogy sántít a dolog.

2020. máj. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 MancsWolf ***** válasza:
100%
#6 Szerintem azért mert a barátja pont jól tudja hogy a hangyáknak 6 lábuk van. Kérdező szeretett volna bizonyosságot, hogy őt igazolják a válaszok, hogy 8. Na ez nem jött össze neki.
2020. máj. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző, még mindig nem egészen értem a dolgot. Nem az a szabály, hogy 16 éves kor alatt nem lehet ide regisztrálni, ergo kérdéseket feltenni? Ismerek down kóros tizenéveseket, akik többet tudnak a rovarokról, mint a kérdező.


Én általában tényleg nyitott vagyok vitákra, írta valaki például, hogy léteznek nem-nyolc lábú pókok is, ezért mondom, hogy aki szerint létezik

esetleg valahol a világban nem-hatlábú hangya, az szóljon, utánanézek, mert sose lehet tudni, hogy valami ausztrál "kacsacsőrű hangya-akármi" esetleg nem-hatlábú, netán mostanság fedeztek fel valahol ilyet, de eddig nem tudok ilyenről. Elnézést, kérdező, nem bántásból mondom, de szerintem valahol vagy elakadtál, vagy pedig legfeljebb tíz-tizenkét éves vagy. Esetleg troll a kérdező. Nem tudom eldönteni.

2020. máj. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 MancsWolf ***** válasza:
100%
#8 Ezzel a hozzászólásoddal mondjuk teljes egészében egyetértek.
2020. máj. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Figyi, ha nem hiszed el, akkor fogj egy hangyát, vagy inkább többet, és számold meg a lábaikat.
2020. máj. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!