Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mit lehet kezdeni szárnyas és...

Mit lehet kezdeni szárnyas és aranyszínű hangyák özönével? Mi jó ellenük, mitől tűnnének el végleg?

Figyelt kérdés

Évek óta megjelent már a lakásunkban (kertes ház) egy ilyen szárnyashangya-aranyszínű hangya szimbionta kombináció, de eleinte még kordában lehetett őket tartani, mostanra azonban rettentően elszaporodtak, és ami a legrosszabb hogy most már nem is csak pár napig jönnek elő mint annak idején, hanem hetek óta megállás nélkül küzdünk velük.

A szobám teljesen tönkretették, szétrágták a parketta szélén a padlószegőt, és azokon a lyukakon át özönlenek be a szobába, két helyen is (a radiátor alatt meg az ágyam mögött). Konkrétan múlt héten egy horrorfilmbe illő jelenet volt, mikor arra keltem hogy konkrétan a fülembe(!) másznak, a párnámon, az egész ágy tele volt velük.

Van egy hangyairtó szer (spray) ami használ ugyan ellenük, de az a baj hogy az csak azokra elég akik már kint vannak: azokat ha lefújjuk pár másodperc után megdöglenek tőle, meg azon a területen ahol befújtunk 1-2 napig nem jönnek ki, de utána mintha mi sem történt volna jönnek tovább ugyanott. Az ágyam mögött ha jól számolom eddig hatszor fújtunk ki a padlóra ebből, már fél centi vastag, ragacsos tócsa az egész, tele döglött hangyával, de nem izgatja a többit (se a szer se a tetemek), ugyanúgy jönnek ki 2-3 napon belül és szambáznak rajta, tehát addigra már nem hat (hiába ígéri a gyártója hogy 5 hétig is hatásos).

Gyakorlatilag már mindent próbáltunk, az ilyen elhordós dolgok nem érdeklik őket, túl okosak(?) vagy finnyásak hozzá, nem viszik be a bolyba (egyszer voltak "sima" hangyák, azok elhordták az utolsó szemig, el is tűntek utána végleg, de ezeket nem érdekli egy percig se). A szer amit említettem az csak azokra hatásos akik kapnak belőle, de láthatóan nem fogynak el, így az is szélmalomharc. A lyukat próbáltuk eltömni, simán kirágják vagy rágnak másikat máshol.

Már teljesen bele vagyunk fásulva, főleg én hiszen az én szobám özönlik el napi szinten ezek a mocsok hangyák. Én híresen nagy állatbarát vagyok, odakint semmi bajom a hangyákkal, még a pókokat is kiteszem a teraszra, de már eljutottam oda hogy nulla együttérzés nélkül fújom le meg taposom agyon őket mert egész egyszerűen invázió van, és nem tudunk mit tenni. Szakembert azért nem akarnánk hívni, mert (azon túl hogy rengeteg pénzbe lesz) a ciános meg hasonló irtásoknál egy hónapig be se lehetne menni a lakásba, nekünk meg nem fér ilyen bele, nincs hová menni.

Tehát a kérdésem: első körben ismeri ezt a fajta hangyát bárki, találkozott már vele? Szárnyasok (elvileg ezek a nőstények és ezekből lesz az új királynő ha az aktuális elpusztul) és kisebb, arany-barna színű párjuk.

Másodszor: tud valaki bármilyen megoldást ellenük? Akár kipusztítani a bolyt, akár elüldözni őket innen, bármelyik megfelel, de ez tűrhetetlen, nem állapot, így nem mehet sokáig, a saját lakásunkban terrorizálnak minket a hangyák, ráadásul óriási mennyiségben, tehát nem 1-2 darab hanem sokezer.



#háború #hangya #szárnyashangya #invázió #rovartirtás #szimbionta
2020. jún. 12. 18:12
 1/6 meszike91 ***** válasza:
100%
Hát ez elég rosszul hangzik. Szerintem ide jobb volna tényleg rovarirtókat hívni, meg akár újravakolni a falat is, mert annak a réseiben bújhatnak meg.
2020. jún. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 meszike91 ***** válasza:
Amúgy nem ilyen dögökről van szó? [link]
2020. jún. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A legrosszindulatúbb válasza:
Unokatesóm rovarirtó, nekik vannak spéci szerük por és granulátum formában, azt kiszórva beviszik a fészkükbe a hangyák, mert azt hiszik, hogy élelem, és szép lassan kiirtódik belülről az egész kolónia. Mi is kaptunk belőle egy nagyobb dobozzal, hatásos volt házon belülre. Kültérre nem nagyon mertük használni, nehogy a növényekben, vagy a talajban kárt tegyen. Szóval nálatok valószínűleg rovarirtó szolgáltatásának igénybevétele lesz kilátásban, ha már ennyire kezelhetetlen állapotok uralkodnak. (Házi praktikákkal nem érdemes próbálkozni, fabatkát sem érnek.)
2020. jún. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a BIOKILL vált be. Melegvérűekre ártalmatlan, akár kutya fekhelyét, bútorokat, konyhaszekrényt is be lehet fújni vele: [link] Érdemes elolvasni, de főként a linkek közül az elsőt megnézni.

Én, kevésbé pazarló módszert használok, mint a szórás, ami hatékonyabbnak is bizonyult. 2 milliliteres fecskendős tűvel (injekciós fecskendő és tű) nyomok be azokba a lyukakba, résekbe, ahonnan jönnek. Így, nincs rájuk bízva, hogy behordják. Mászkálós és szárnyas hangyákat is kiirtottam velük. Néha, próbaképp szoktam elszórni morzsát, hogy lássam jönnek-e valahonnan, de nincs jelentkező.

Szórófejes spriccelést csak akkor szoktam használni, ha pl. a járdán hatalmas foltban rajzanak.

Nálatok, lehet, hogy szórással is érdemes kezdeni.

Fecskendő és tű gyógyszertárban; BIOKILL elsősorban kertész-, gazda-, agro-, mezőgazdasági boltokban kapható, de láttam már háztartási- és vegyiáru boltban is.

2020. jún. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, jó eséllyel ezek a dögök lesznek a leírás alapján (bár én nem vettem észre hogy a dolgozók potroha fekete lenne, de a többi stimmel). Akkor amiket itt írtatok szépen sorban ki fogjuk próbálni, először az irtószereket, ha az nem használ akkor felvesszük a kapcsolatot valami rovarirtóval. Köszönöm még egyszer!
2020. jún. 12. 18:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudom milyen ez... Nálunk tavaly volt egy invázió a konyhánkban. Hetekig küzködtünk velük, mindent bevetettünk, spray,tömítés,csapba,de hiába. Már házi módszereket is kipróbáltunk. Sütőport szórtam a lyukakba,hátha beviszik a bolyba, de sajnos ez sem vált be. Majd körülbelül 3-4 hét múlva elfogytak de minden este úgy készültem, hogy tudtam megint előjönnek. Szörnyű volt.

Nálunk a vakolás segített,minden kis rés befedése.

Idén még be nem jutottak, viszont kint a ház mellett sok van belőlük.Remélem az idei nyaramat nem keserítik meg.

2020. jún. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!