Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen rovar lehetett ez?

Milyen rovar lehetett ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem mostanában láttam ilyesmit, de egyszerűen nem tudok rájönni, miféle rovar lehetett ez. Egy parkban ücsörögtem tavaly nyáron egy padon, körülöttem nem is volt senki, én pedig le sem ellenőriztem a padot, csak leültem olvasni. Hosszúnadrág volt rajtam, és egyszer csak úgy éreztem, mintha azon keresztül belém szúrt volna valami. Elsőre figyelmen kívül hagytam, de amikor másodjára is ezt éreztem, lenéztem a nadrágomra.


Két fekete, kicsit piros foltos bogarat láttam magamon. Az alakjukat illetően kicsit görbültek. Fullánkjuk is volt, nagyon pici, amivel ugye megszúrtak. Eztán gyorsan fölugrottam és láttam, hogy a pad (és az amellett levők is) tele vannak ilyen bogárral.


Tudom, így kép nélkül nehéz tippelni, mi lehetett, de van ötletetek?



2020. jún. 13. 10:47
 1/4 anonim válasza:
0%
És 1 év volt mire leírtad a kérdést?
2020. jún. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Nem verőköltő bodobácsokat láttál? (poloskaféle)

Azoknak ilyen a színük, odavannak meleg-napos helyekért és imádnak bandázni.

[link]

2020. jún. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
7%
Fekete-piros harlekinkatica.
2020. jún. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elsőnek: úgy tűnik... Tekintve, hogy akkor még nem érdekelt. :)


Másodiknak: Nem hiszem, de köszönöm a választ. :)


Harmadiknak: Ez kicsit sem hasonlított a harlekinkaticára. :D

2020. jún. 13. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!