Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Fürkészdarázzsal mit lehet...

Fürkészdarázzsal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom hasznosak. Odakint engem sem zavarnak, de harmadik éve építenek fészket a harmadik emeleti lakásomba ODABENT. Először a szekrényebe épített kis sárfészket, következő évben a könyves szekrénybe, most egy üres dobozzal próbálkozik épp, nem akarjuk bántani, próbáljuk elkergetni, de csak visszajön :D

Nincs szúnyoghálónk, párom ellenzi, egyszer raktam fel ilyen tapasztósokat de letépkedte, mert ő szeret kihajolni az ablakon azok pedig folyton nyitva vannak. Egyszer kértem hálóstól árajánlatot nyitható keretes szúnyoghálóra mint pl a teraszajtókon vannak, vagy rolósra, de azt mondta a mi ablakunkra olyat nem lehet rakatni.



2020. jún. 15. 13:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Hasznos ? Pókokat raktároz be száz számra a féred , nem káros kukacokat lárvákat .
2020. jún. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Eddig azt olvastam róla, hogy hasznos :D

Ha hasznos odakint ha nem, nekem odabent biztos, hogy nem az :D

2020. jún. 15. 13:53
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Függöny? Szorosan a falhoz tett karnissal. Ha a párod ki akar lógni az ablakon (elképzelni sem tudom minek) csak félrehúzza.
2020. jún. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs erkélyetek? Tedd ki oda dobozt, amit választott magának.

A fürkészdarázs különben tényleg hasznos, a levéltetveket is pusztítja.

[link]

De ha nem is tudjuk, pont mi a haszna, a repülő rovarok száma évről évre csökken a fejlett régiókban, ami a bizonyos madárfajoknál (pl. fecskék) táplálékhiányt okoz, a mezőgazdaságban pedig a beporzó rovarok hiánya miatt csökken a termés.

2020. jún. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Hasznos! Pl. Bizonyos növények kártevőinek a lárváit gyűjti be. A kertészeti egyetem tankertjében is vannak.


Petefürkész darazsakat biokertészek is szoktak bevetni.


Pl. gyapottok bagolylepke ellen.


Miért jó Trichogramma fürkészdarazsakat alkalmazni a lepkehernyók ellen?


Mert rejtett életmódú kártevők ellen is hatékonyak

Mert már pete alakban elpusztítják a kártevőt, tehát megelőzik a kártételt,

Mert a vegyszerekkel azonos hatékonysággal dolgoznak;

Mert nem mérgezik a kijuttatást végző dolgozót és a termést fogyasztókat;

Mert nem marad utánuk szermaradvány;

Mert nem alakul ki ellenük rezisztencia;

Mert nem kell várakozási időt számolni;

Mert nem pusztítják el a hasznos természetes ellenségeket,

Mert nem mérgezik a környezetet.

2020. jún. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Szúnyogháló?


5-ös vagyok.

2020. jún. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szúnyoghálót írtam hogy sajnos nem vagyunk vele kompatibilisek :D Erkélyünk nincs :( még rendes párkányunk sem, ahová kitehetném. Egyébként másnál láttam már, hogy a függönyre építette, az is érdekes.
2020. jún. 15. 14:41
 8/11 anonim válasza:
64%

Elektromos rovarriasztó!

[link]

2020. jún. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Igazából nem tudom mi volt a baj a rovarriasztós válasszal!Ha mást nem azt én biztosan értékelném ,hogy valaki időt szán egy másik ember problémájára!
2020. jún. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én pozitívan értékeltem a rovarriasztót, és tervben is van a megrendelése, úgyhogy köszönöm!

Azt pedig még mindig nem értem miért pontozhat bárki és nem csak a kérdező, hiszen az ő dolga eldönteni, hogy számára hasznos volt e a válasz.

2020. jún. 16. 11:24
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!