Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért jön be a szobámba egy...

Miért jön be a szobámba egy csomó zöld, szöcske jellegű konstrukció?

Figyelt kérdés
Egy hét alatt 4 ilyen zöld sáska/szöcske volt a szobámban (nyitva van az ablakom, lehúzott redőnnyel). Viszont más rovar nem jön be, csak ilyenek. És folyton rám ugranak. Most épp 2 van a plafonomon, tegnap is volt egy, amit kivittem. Miért csak ilyenek jönnek be? Illetve pontosan milyen rovar lehet?
2020. júl. 22. 04:14
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve ez csak pár napja van így, pedig ez előtt is ugyan így nyitva volt az ablakom redőnnyel, több mint egy hónapig.
2020. júl. 22. 04:19
 2/6 anonim ***** válasza:
22%

Jézusom, én kisikítanám a lelkemet, ha csak egy is bejönne...😱

Hozzank csak lepke, szúnyog, egy-egy légy jön be. Hát nem tudom, merre laksz?

2020. júl. 22. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kisalföld. Engem annyira nem zavarna, de mikor a pofámba ugrik, mint pár napja, azt már nem tudom eltűrni :D
2020. júl. 22. 05:22
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Figyelni fogom én is a dögöket, én Budapesthez közel lakom, még a telken se láttam egyet se, pedig aztán ott figyeltem. Lehet ilyenkor élednek ezek, aztán én is találkozom majd velük😱😨😵remélem nem, mert fóbiám van feléjük. Pók sok van nálunk, de azokat letojom.

Pár hónapja még Pesten laktam, ott meg amúgy is ritkábbak a betondzsungel miatt.

2020. júl. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szöcske.... ők éjjel is aktívak.

A sáskák éjjel alszanak, kivéve ha valami UV fényforrás bevonzza őket.


Fotó nélkül nem lehet mit mondani, hogy melyikük lehet illetve pontosabban melyik faj.

2020. júl. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Önjelölt igazságosztó ***** válasza:
100%

Valamilyen szöcskefajta pl:zöld lombszöcske lesz az. De ahhoz kép is kellene, vagy legalábbis tudni kéne a méretét hogy fajra tudjunk határozni.


Gondolom biztosan van valamilyen fa vagy bokor az ablakod mellett ahonnan betudnak repülni hozzád. Egyébként párzási szezonjuk van, mindenfelé keresik a hímek a nőstényeket, emiatt tévedhettek be hozzád is.

2020. júl. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!