Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Pókfaj meghatározása?

Pókfaj meghatározása?

Figyelt kérdés

A fényviszonyok miatt erről a pókról igen nehéz volt éles képet készítenem, és nem is lett túl éles. Több, mint 30 képet ellőttem, mire kb három használható lett. (Csak régi, mobilos eszközöm van.)


(Mutatok lejjebb elmosódottakat is, a pók tojásai miatt, és az aránytalanul hosszú lábai szemléltetésére.)


A teste alakja, kissé nyúlt gömbölydedsége kísértetiesen emlékeztet a fekete özvegyére, de a mintájából látható, hogy nem az. Egyébként is Mo-on készült képek.


A hálója épp olyan szövevényes, csapdaszerű, 3D-ben tervezett és kiterjedt (akár kb 20x20x20 cm-es térben jellemző, nem számítva távolabbi segédfonalait), mint pl az üvegházi törpepóké (a múltkori "pókomnál" is tapasztaltam).


Az élesebb fotók:

[link]

[link]


Felülnézetből is látszik -viszonylag jól- a mintája:

[link]


A homályos képek - ezek csak a lábai aránytalan hosszáról, meg a tojásai alakjáról szólnak, egyébként (mivel nem értek a pókokhoz, lehet a gömbök között zsákmány is, nem tudom):

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2020. júl. 28. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Elég homályosak a jobb képek is, de ha kereszt minta van a potrohán, akkor keresztes pók.
2020. júl. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Üvegházi törpepók.
2020. júl. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egyikre sem hasonlít, bár lehet, hogy egy másik üvegházi faj volna...? Múltkor mutattam egyet, írták, hogy üvegházi, utána le tudtam ellenőrizni neten, és valóban az volt. Ez máshogyan néz ki, hacsak nem egy másik "alfaja" az üvegháziaknak.


A keresztesekre meg totál nem hasonlít. Hiába vagyok laikus, a saját szememmel élesen láttam a pókot.

2020. júl. 28. 16:23
 4/6 A kérdező kommentje:

Ja igen, és az elsőnek üzenem: hiba nem túl élesek az első fotók (sem), az nem kereszt, hanem a fekete özvegyekéhez hasonlóan PÖTTYÖS-FOLTOS! :) Csakhogy más a pontos minta, a fekete özvegy hímjéhez és nőstényéhez képest. Viszont foltos-pöttyös jelleg szintén, nézd csak meg jobban a fotókat. :) Feketés foltok/pöttyök.

Nem érnek egybe a minták, nem kereszt.

2020. júl. 28. 16:25
 5/6 A kérdező kommentje:
*hiba->hiába
2020. júl. 28. 16:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Miért kell kiemelni?

Vannak fontosabb kérdések is, már meg lett beszélve hogy nem lehet megállapítani, mit nem értesz? De látom értesz a pöttyökhöz, remélem elvagyvelük, mert értelmes ember már nem fog neked írni.

2020. szept. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!