Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen rovar lehetett a...

Milyen rovar lehetett a ruhámban? Valami rápetézett?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

ma mikor kerestem egy felsőmet, észrevettem, hogy a szekrényemben pár pólóból vmi kis barna dolog áll ki. Először azt hittem valami száradvirág darabja odakerült valahogy.

De nem, úgy tűnik valaminek a bábja, vagy petéje. 7-et találtam, viszonylag szétszórtam.

kb 4 mm hosszú, 1-2 mm széles, nagyon kemény, körömmel nem is tudtam szétnyomni, csak ollóval, és sárga trutyi volt benne.

A pólók amin voltak, 1 hete lettek eltéve frissen mosva és lakásban száradtak. Ahol voltak ezek a kis valamik, ott a helyükön lyuk is maradt, mert bele voltak fúródva az anyagba.

Találkoztatok már ilyennel? Szoktam szellőztetni a szekrényt, talán akor ment be valami? Kicsit félek, hogy mindenem olyan lesz :S

Mi lehett ez?



2020. szept. 1. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Nem lehet ágyi poloska? Az a ruhák közé is bemegy.
2020. szept. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az agyagos/fazekas/lopódarázs fészke egy picit nagyobb, de esetleg nem lehet, hogy mégis az?

[link]


Ezesetben azért kemény, mert sárból készíti, a sárga belseje pedig a kikelő darázs vagy az éléskamra tartalma (pók, kukac, lárva stb.) lehetett. Ezesetben csak a csukott ablak és a jól lezárt szekrény segít, mert nagyon kitartóak a fészeképítésben.


Ha moly, akkor a százforintos boltokban és a Pepco-szerű helyeken árult levendulás molylabda segíthet.

2020. szept. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Google alapján az ágyi poloska petéje másképp néz ki, az fehér, de formára valóban hasonló.


Megnéztem a linket, nem volt ilyen sáros, hanem szinte műanyag keménységű.

Egy játék mikroszkóppal megnéztem 100x-os nagyításban, csak apró dudorok voltak rajta, olyasmi mint mondjuk egy műbőr pénztárca felülete.


Egyébként panel 3. emelet, az ablak előtt fákkal, ált. bukóra van nyitva az ablak.

Levendula is volt a szerkényben :( Bár az akasztós részen, ez pedig a polcon történt.

2020. szept. 1. 15:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az ágyipoloska petéje kisebb.

Nem lehet, hogy sima molylepke ?

2020. szept. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Valamilyen egyenesszárnyú (pl. Phaneroptera sp. - virágszöcske) petéje lehet. Előfordul hogy véletlen ruhákra petéznek, akár száradás közben is.
2020. szept. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Juj, egy ilyen zöld szöcskeszerűvel talákoztam pár napja a plafonon, de nem bántottam. Tegnap megtaláltam elpusztulva.

Láttam egy elpusztult molylepkeszerűséget is az ablak párkányon

Tegnap átnéztem a szekrényt, és nem találtam máshol. Remélem tényleg csak egyszeri volt és nem szaporodnak szét.


Brrrrr!


Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2020. szept. 2. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!