Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » SOS!!! Milyen pók az,...

SOS!!! Milyen pók az, amelyik panellakásban megél, kicsi, kerekded, feketésbarna és szalad? ÉS csíp is. Mi a neve? Ezek csípnek össze vajon?

Figyelt kérdés
Köszönök minden választ. Kérlek, segítsetek!

#pók #pókcsípés #Kicsi pók #Lakásban pók
2020. okt. 17. 21:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Helló. Lehet ő csíp meg, de nem árt jobban mint egy szúnyogcsípés. Nyugi, nem lesz semmi bajod tőle!
2020. okt. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Szia, köszi.

Kb. 1 hete vannak itt, 5 db-ot fogtam eddig.

Kitakarítottam alaposan, de ma megint jött egy.

A pókcsípésnek lehet vörös udvara?

És viszketnek is a csípések.

Ez pókcsípés?

2020. okt. 17. 21:19
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Fotóval sokat segítenél.
2020. okt. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg igen, az.

Engem viszont még most is csípnek a szúnyogok...lehet az is.

DE! Inkább takaríts ki rendesen, mert lehet bolha is. Engem is megcsípett egyszer, akár az utcán is rád ugorhatott...

De ismétlem, a pók nem ártalmas, amíg az a kicsi fajta vsíp csak meg

2020. okt. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a pókok inkább harapás jellegű dolgot ejtenek a bőrön a szájszervükkel. Látsz ilyesmit a csípés közepén, vagy inkább "szúrásnyomot"?
2020. okt. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Biztosan pók?
2020. okt. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Inkább harapás, mint szúrás, mert mèlyebb.

Az úgy volt, hogy egy hete kilógott a karom a takaró alól, és éjjel azonmód elkezdett baromira viszketni, de olyan igazán, és ugye félálomban véresre is vakartam.

Akkor be is dagadt a karom és fájt is.

Aztán lemostam mindent Domestossal, ma meg újabb pókot találtam az ablaknál.

Köszönök minden választ.❤

2020. okt. 17. 21:57
 8/24 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
93%

A pókok nem "csipkednek", maguktól legalábbis. Nagyon ritka az hogy tényleges "provokáció" nélkül támadjon meg egy pók és ne védekezésből marjon. Mivel nem vagy a prédaállata, nincs haszna a marásból, nem pazarolja rá az energiát/mérget, a legtöbbször akkor fordul elő marás, ha rosszul fogjuk meg őket vagy véletlen beszorulnak pl. ruha alá, de nem fognak visszajárni harapdálni. Szóval más lesz az elkövető.

Ami a kilétét illeti, a leírás alapján ha hálószövő pók akkor talán valamelyik faggyúpók (Steatoda sp.), de kép nélkül nem lehet pontosabbat mondani, néha még képről se.

2020. okt. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%
Áh, ágyi poloska lesz az!
2020. okt. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Majd teszek fel képet. Jövőhétre már rendelem a poloskairtókat is.

El nem tudom kèpzelni, honnan jöhetett bolha vagy poloska, ha az, mert se ruha, se bútor nem jött a lakásba mostanság, idegen helyen se aludtam, és senki potenciális bolhás nem járt nálam.

De irtatom azért a poloskát is.

2020. okt. 17. 22:03
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!