Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Most nyílik a lilaakácunk,...

Most nyílik a lilaakácunk, mitől lehet hogy szinte csak fadongók látogatják?

Figyelt kérdés
nem mondom hogy elvétve nem látni egy-egy méhet, de legalább 90%-ban ezek a nagy méretű fekete-sötétkék fadongók látogatják most egyszerre sokan. miért vonzhatja ez jobban őket, vagy csak a környékünkön lehet sok belőle mert közvetlenül tüzifatároló mellett van?
2021. máj. 17. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk is iszonyat sok van belőlük sajnos. Kihalóban vannak a méhek...
2021. máj. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mr.Q77 ***** válasza:
90%

Hát pl hogy nincsen méh kaptár a közelben :),

Vagy még túl hideg volt a méheknek.


A lila akácot valahogy nagyon szeretik a nagy kék fadongók, ezt én is észrevettem már gyerekoromban mert mindig volt az udvarban lilaakác de engem ez nem zavar sőt nagyon szépek és jól kényelmesen meglehet figyelni őket.

2021. máj. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Három fokkal melegebb lenne, a méhek vigan röpködnének.
2021. máj. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonymousreview60 ***** válasza:
81%
A méhek nem a vadonban telelnek jellemzően. Nincs a közeledben méhész. Mindig oda mennek legeltetni, ahol valami éppen virágzik nagyban. Nagy akácos, repcemező stb.
2021. máj. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!