Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Bodobács meddig él viváriumban?

Bodobács meddig él viváriumban?

Figyelt kérdés

Szellőzőrések nyilván vannak a dobozon, élelem-innivaló van neki, utánanéztem mit eszik. Nem szokásom állatokat csak így bezárni, mindig lövök egy-két fotót, majd elengedem. Viszont jön a fagy, és félek nem élne túl a hidegben. Már nyár végefele óta nem is láttam egyet sem, pedig a kertünkben csak úgy hemzsegni szoktak! Őt is csak a lakásban találtam az egyik szobanövényünk levelén. Ám amikor közeledtem belerepült egy pókhálóba, ami elkezdte behálózni. Megmentettem a pók karmai közül, de mivel még ragadt a hálótól, egy csepp vizzel óvatosan lemostam. Most száradgat egy gyönyörűen kialakított dobozban. Mivel gekkóm is van, odaraktam a lámpabúra mellé, hogy kapja a meleget, nagyon aktív, mászkál. Úgy képzeljétek el az ideiglenes helyét, hogy föld, rajta itt ott kavicsok, sok sok növény, egy kis fadarab, egy kis levén, gyökérdarabok (mert azokat szeretik rágcsálni), és egy kupakban víz. Plusz vízcseppek a doboz falán, már ivott is, mosakodott is. Meddig él? Szerintetek elengedjem, vagy ne kockáztassam meg?😕

Előre is köszönöm a segítséget!❤



2021. okt. 4. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elég jól megcsináltad szerintem megpróbáphatod
2021. okt. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Természetben elvileg 1 évig élnek
2021. okt. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Laboratóriumi körülmények között is rendszeresen nevelik szóval nem lesz gond :)
2021. okt. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen bodobács? Mert van jó pár faj.

A verőköltő, az pl. imágóként telel át, semmi gondja a hideggel, még most is aktívan mászkálnak. Sőt, télen, ha kicsit napsütéses idő van, előjönnek napozni, aztán visszamennek telelni.

Ha verőköltő, és meg akarod tartani, nagy természetkárosítást nem csinálsz vele, mert van belőlük tömegével. De ismétlem, ha elengeded, semmi baja nem lesz, simán éli tovább az életét.

2021. okt. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ, végülis marad a kis jószág, mikor kivittem az ujjamon, nem repült el. Sőt, már eleve ha kiveszem nem próbál elrepülni, pedig az elején próbálta!:)


Elneveztük Balunak amúgy, Balu a bodobács!:D

Lehet hogy majd átteszem egy nagyobb viváriumba, hogy nagyobb legyen a mozgástere :)

2021. okt. 6. 19:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!