Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A kaszáspókokat megtűritek a...

A kaszáspókokat megtűritek a lakásban, vagy kiebrudaljátok, esetleg kinyírjátok őket?

Figyelt kérdés

Erős pókfóbiám van (gyerekkoromból gyökerezik, akkor sokkal több volt, mint manapság), ezért a megelőzésre szoktam törekedni erős szúnyoghálókkal, néha rovarirtóval. Így nem is nagyon voltak benn, de most egy pici, lepukkant szolgálati lakásban lakom, és az ablak körül a plafonon sok kaszáspók van. Beköltözéskor lesöpörte őket valaki, de újra termelődtek, sajnos mintha egyre több lenne. Erőt vettem magamon és a napokban megpróbáltam én lesöpörni egyet, hogy kirázzam az ablakon, de azonnal lehullott, rá a hűtő tetejére, onnan villámgyorsan mögé.. Már alig merek rájuk nézni, tegnap próbálkoztam hajlakkal lefújni, mert már lejjebb is voltak, de meg sem kottyant nekik. Van macskám, de nem mutat hajlandóságot a pókvadászatra.:)

Ti hogyan oldjátok meg ezt a hatalmas problémát?



2021. okt. 7. 21:32
1 2
 1/14 anonim válasza:
44%
Hat figyelj, ha pókfóbiád van, akkor nyilván azt tanácsolom, hogy üsd le őket, emellett ne nagyon nyitogasd az ablakot ha fel van kapcsolva a villany, ha nincs rajta szúnyog háló. Szerintem amúgy ha szépen megkérsz egy embert ott, akkor segít neked kinyirni a pokokat. Ha mégsem, akkor menj be a boltba, sok helyen lehet kapni ilyen sprét amit ha ráfújsz hangyara/pokra, akkor meghal.
2021. okt. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A plafonra nem tudok felmászni, hogy leüssem őket.:) De köszi, már gondolkodtam rajta, hogy megkérek valakit, de kissé kínos. Mikor a beköltözésnél "hisztiztem" a pókok miatt, utólag szégyelltem magam.
2021. okt. 7. 21:46
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Megtűröm a lakásban, engem nem zavar. Nyáron a szúnyogot kiegyelik, amiért nem lehetek nekik elég hálás. Ha lejön a plafonról akkor valamilyen széles szájú talpaspohárral -pl.borospohárral levadászom és kiköltözik a lakásból. Mostanában nem teszem már ki a szabadba mert éjjel hideg van, ilyenkor mennek a pincébe.
2021. okt. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%

Az összes pók közül a kaszáspók a legártalmatlanabb! Még mérge sincsen! Meg sem tud csípni!

Ha belenyúlsz a hálójába, elkezd körbe - körbe mozogni, hogy összezavarjon!😂

Retteg az embertől! Még egyszer leírom: embert képtelen megcsípni!

Hasznos, mert rengeteg rovart - légy, szúnyog - megfog!

Ha zavar a jelenléte, seprűvel verd le őket és elmennek!

Ne legyél már ilyen beszari! Te jó ég!

Hány éves vagy...? 6...?

2021. okt. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

50 éves elmúltam.. Gyerekkoromban egyszer majdnem sokkot kaptam, amikor egy balatoni, évek óta nem látogatott nyaraló ajtaján szinte belöktek, miután lefagytam, ahogy megláttam a rengeteg, nagy fekete pókot (nem kaszás!), mindenhonnan lógtak!

Tudom, hogy a kaszás ártalmatlan, de már a puszta látványukat sem bírom, ha meg hozzáérek a hálókhoz, a hideg kiráz. Sajna, ez van, egész életemben nem tudtam leküzdeni ezt a hülye fóbiát.:(

2021. okt. 7. 22:16
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Nálam előfordul 1-2 kaszás pók de ők nem zavarnak. Viszont az egyéb fajtájú pókokat sajnos ki kell iktatnom mert félek tőlük, nem akarok velük együtt élni és megfogni sem tudom, hogy elköltöztessem őket.
2021. okt. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%
Nekem is pókfóbiám van, és semmilyen pókot nem tűrök meg. A kaszáspókokat porszívóval szoktam leszedni, aztán a porszívót kirakom az erkélyre, mert simán kimásznak belőle. Ha nem a plafonon van, akkor leütöm, vagy lefújom rovarirtóval, mikor melyik a megoldható. Nálunk zöldövezet van, rengeteg állat, madár, rovar, így pók is nagyon sok. Utálom őket. :(
2021. okt. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
4-es, ritka ostoba példány vagy. Fel kéne fogni, mit jelent az arachnofóbia, meg egyáltalán, bármilyen fóbia.
2021. okt. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Régebben én is porszívóztam őket, de előfordult, hogy épp a wc-kefe volt csak kéznél..

Köszi a válaszokat! (nem pontozok, mert nem tudok, pár napja szarakodik a win7.:( )

2021. okt. 7. 22:33
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem nincs pókfóbiám,de ne legyen a lakásban.Pókháló se.

Ha lent mászik és ki tudom rakni kirakom,ha felsettenkedik a plafonra és hálót sző akkor adok neki a pókhálószedővel.

Semmilyen szemmel látható betolakodót nem látok szívesen.

2021. okt. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!