Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A koronás keresztes póknak...

A koronás keresztes póknak milyen a mérge?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy emberre nem veszélyes,mármint nem halálos, de engem az érdekel, hogy pl idegméreg-e...
2021. nov. 1. 08:51
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
81%
Egyáltalán nem veszélyes emberre, nemhogy nem halálos, de a kellemetlenségen kívül semmi bajod nem lesz, esetleg bőrpírt, helyi duzzanatot okozhat. Nyilván, ha allergiás valaki, akkor az más. Ezek alapján biztosan nem idegméreg.
2021. nov. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

" A csapdába esett rovart először csáprágójában lévő méregmirigy segítségével megbénítja, majd burkot sző köré, szerveit cseppfolyósítja és felszívja. Csípése habár kissé kellemetlen, de ártalmatlan az emberre.[3]"

Wikipédia

de engem az nem érdekel mert a beadandómnak nem arról kell szólnia, hogy az emberre milyen hatásai vannak, hanem hogy milyen mérget termel az a szerencsétlen

2021. nov. 1. 09:49
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel idegbénító hatása van, ezért igen is idegméreg. Attól, hogy emberre nincs hatással az nem zárja ki ennek a lehetőségét. A nem földalatt élő pókoknak úgy tudom zömében idegmérgük van, pont azért, hogy a zsákmány egy helyben maradjon, amíg behálózzák.
2021. nov. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!!!:):)
2021. nov. 1. 09:57
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Acylpolyamine (nem tudom van-e magyar neve) nevezetű vegyület van a mérgében ami idegméreg.

Gátolja a calcium-ion csatornát és blokkolja bizonyos neurotranszmitterek működését vagy felvételét...

2021. nov. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!