Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen rovar lehet?

Ez milyen rovar lehet?

Figyelt kérdés

[link]


Hangya vagy valami más? Nagyon apró, fél centi sincs.


2021. dec. 29. 20:59
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
74%
Tudom hogy rossz minőségű a kép, de nekem nem tűnik szárnyas rovarnak.
2021. dec. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen rossz minőségben meg nem mondod, hogy van-e szárnya vagy sem :D


Képzeld el az általam említett képet hasonló minőségben:

[link]


Egyedül a jobb felsőnél látszana, hogy szárnyas a fényvisszaverődés miatt, a többinél nem látnád.


A kérdező meg jól eltűnt :D :D

2021. dec. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
A csáp miatt egyértelműen darázs, a hangyáké nem szélesedik így ki és van benne egy törés, nem egyenes. A szárny megléte vagy hiánya ezen nem változtat, sok darázsfaj van, amiknek egyik vagy akár mindkét ivara szárnyatlan. A tipikus sárga-fekete csíkos darazsak pedig lényegében csak a Vespidae családot teszik ki és más családokból néhány fajt, a többiek nagy része (fürkészek, lopódarazsak, fazekasdarazsak, levéldarazsak, etc.) nem ilyen színekkel rendelkezik.
2022. jan. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik van szárnyuk, de még repülni nem láttam őket. A falon másznak, már elnyomtam vagy összesen 30-40-et, nagyon pindurka mindegyik. Már nem is látok egyet sem pár napja, remélem kiirtottam őket ezáltal.
2022. jan. 9. 22:22
 25/26 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2022. jan. 9. 22:22
 26/26 A kérdező kommentje:
Mindig estefelé jöttek elő.
2022. jan. 9. 22:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!