Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A lótetűnek tényleg pajor a...

A lótetűnek tényleg pajor a lárvája?

Figyelt kérdés

2022. febr. 15. 08:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Tényleg nem, A kicsi hasonlóan néz ki mint a nagy.
2022. febr. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Én úgy tudom,a pajor a cserebogár lárvája.
2022. febr. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
[link] arra gondolsz, ami a harmadik képen van?
2022. febr. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Többféle bogár lárvája hasonlít a cserebogár lárvájához (pajor), pl. a rózsabogáré vagy a cincéreké (ilyenekkel találkozik leggyakrabban az ember). A lótetű (lótücsök) az egyenesszárnyúak közé tartozik, amelyek fokozatos átalakulással fejlődnek, tehát a fiatal kori alak nagyon hasonló az imágó alakhoz, ám sokkal kisebb.
2022. febr. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre a válasz, nem.


Lepontoztátok az 1-est de ő adta a legjobb választ. A lótetű (vagy lótücsök) fejlődését kifejlésnek nevezzük. Ez azt jelenti, hogy a petéből kikelő a lárvák alakra, formára hasonlóak a kifejlett állathoz, csak kisebbek és szárnyatlanok.


Pajor típusú lárvája van a pl. cserebogaraknak, virágbogaraknak (lemezes csápúaknak).

(A cincéreknek pondró lárvájuk van, nem pajor.)


Nem keverendő össze a pajor a mocskospajorral. A mocskospajor csak népi név. A vetési bagolylepke lárvájának népi neve. Ami egyébként egy hernyó típusú lárva.

2022. febr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%
Jesszusom, már az öszvér meg a kentaur is elég beteg képződmények. A lótetű már tényleg durva. A lovak aztán tényleg mindent meghágnak.
2022. febr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
6# És a lódarázs?
2022. febr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
7: Aztarohadt, a darázs nem csípi meg a lovat? Gondolom a darázs is akarhatja,nem tudná egy ló csak úgy megerőszakolni.
2022. febr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Emberek gondoltam hogy valószínüleg nem csak láttam ilyen kepeket a neten és csak biztos akartam benne lenni azt is tudom hogy pajor lehet cserebogárpajor,aranyos rózsabogárpajor,szarvasbogárpajor
2022. febr. 15. 16:34
 10/11 anonim ***** válasza:
De lótetű nem lehet. Ha tudod minek kérdezed? Amúgy cirka harminc másodperc rákeresni a lótetűre..
2022. febr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!