Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Leírás alapján ez milyen...

Leírás alapján ez milyen rovar lehet?

Figyelt kérdés
Már kb. 2 hete kb. minden nap legalább egy, néha több ilyen rovar fordul elő csak az én szobámbam. A szobám 6 négyzetméteres, gyakorlatilag cska belépni lehet, és lefeüdni leülni az íróasztalhoz. Sok papírt tárolok elől, de sosem ezek környékén látom. A teste halványsárgás színű, pálcikaszerű, de repül. Pár miliméteres. Nem látom, hogy bármiben kár keletkezett volna. Olyan gyorsan csapkodóan repül, könnyen eltűnik, engem molylepkére emlékeztetett a repülése, de néztem képet molylepkéről, és egyáltalán nem lepkeszerű. A szárnyai teljesen a testéhez simulnak, ha nem tudnám, hogy repül, akkor tényleg ilyin pici pár miliméteres pálcikának mondanám. Hangja nincs. Jellemzően inkább esti órákban jelenik meg, fényforrások közelében "napozik".

2022. márc. 19. 21:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyított kép, de hasonlít erre?


[link]

2022. márc. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem, nincsenek csápjai, és nincs rajta ilyen csík sem, teljesen halványsárga egységesen, nincsenek rajta pöttyök, foltok, stb..

Szeretnék fotót készíteni róla, de általában egyből lecsapom, amikor éppen látom, mert könnyen elrepül.

2022. márc. 20. 09:15
 3/17 anonim ***** válasza:

Hmmmm, hát most megfogtál :)


Az a kép jól jönne mert most már én is kíváncsi vagyok mi lehet ez!

2022. márc. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ma pont láttam egyet, de a függöny ablak felőli oldalán volt, két selyemredő között, és nem látszott volna fotón, nem is tudtam volna megközelíteni, így egyből inkább lecsaptam...Ha még lesz több, igyekszem fotót küldeni róla, amint sikerül olyan szögben üldögélnie a falon.
2022. márc. 20. 23:29
 5/17 anonim ***** válasza:
Oké, kapok értesítést ha hozzászólsz úgyhogy észreveszem majd. :)
2022. márc. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Okés, köszi :D Most tegnap óta nem tűnt fel újabb a láthatáron... Azt nem mondom, hogy korábban soha nem láttam lakásban az évek alatt ezt a rovart, de 1-1 rovar bármiből betévedhet, ilyen inváziószerűen csak most jelent meg, remélem lecsaptam mindet :D Igazából rovairtószer miatt érdekelt volna, hogy milyenre lenne szükségem ehhez a fajhoz.
2022. márc. 21. 12:21
 7/17 A kérdező kommentje:

Siker! Sajnos ennél nagyon jobb képet nem tudok csatolni

[link]

Szokott lenni kisebb-nagyobb is ennél. Sajnos mindig lámpafénynél, így annyira nem tudnak élesek lenni ezek a nagyított képek.

2022. márc. 21. 19:52
 8/17 anonim ***** válasza:

Azt nem akarom elhinni, hogy nincs csápja pedig :D

Képen mintha látnám, hogy lenne neki...


Esetleg hasonlít erre?

[link]

2022. márc. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Azok a lábai, amik kifelé lógnak a képen :D Tényleg nincs csápja :D Legalábbis én nem látok soha, de tényleg elég picik, 1-4 mm között van a testük hosszúsága, ezért is nehéz róluk fotót készíteni. Egyébként, amit küldtél, arra egész jól hasonlít.
2022. márc. 21. 23:30
 10/17 A kérdező kommentje:

Szóval annyira picik, hogy nehéz megmondani, hogy van-e csápjuk. Ha van is, mindenképpen valami nagyon minimális...A továbbiakban igyekszem ezen a téren is megfigyelni őket :D

Látom a kép címéből, hogy közönséges tegzest linkeltél. Érdemben nem látok róla semmit. Van ezekre valami irtószer? Tippem sincs mit keres ennyi nálunk. Bár ma több helyen sikerült lenyomni, alapvetően nem látjuk, hogy ruháknál lennének, vagy papíroknál, vagy ételre mennének. Többnyire épp repkednek, vagy legtöbbször a falon napoznak. Egyedül a fény, ami vonzza őket, úgy látom, és nagyobbrészt az éjszakai élet. Mondjuk, még ha kárt is okoznának valamiben, annyira picik, hogy szerintem többnek együtt kellene összeállnia valami látható eredményért, ezek meg mind "magányos lovasok", sosem láttam őket halmozódni.

2022. márc. 22. 00:08
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!