Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan szabaduljak meg a...

Roza Ibolya kérdése:

Hogyan szabaduljak meg a hangyáktol akertemben?

Figyelt kérdés
a kertem tele van hangyákkal elrágták a szamoca,uborka gyökereit és a szamoca termést is szivesen fogyasszák probáltam már erőspaprikával erősborssal szekfüszeggel sütőporralés még lótetű méreggel is de mese kottyant nekik kétségbe vagyo esve nem birok megszabadulni tőllük.

2022. máj. 25. 07:35
 1/2 anonim ***** válasza:
68%

Amennyiben a növények gyökereit elrágta valami, szinte biztosra vehető, hogy semmi köze nincs a hangyákhoz. A hangyák nem tesznek közvetlen kárt a gyökérzetben, főleg nem a fő gyökerekben.


Én inkább rágcsálóra gondolnék.


Ahhoz, hogy a termést ne kezdje meg a természet, gyakran kell szedni. Ha az érett szemek napokig a növényen maradnak, nem kell csodálkozni, ha az állatok elfogyasztják.

2022. máj. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
50%

Kicsit mozgasd meg a föld tetejét, aztán várj egy napot hogy kiszáradjon. H ma csinálod holnap reggel (ha nem esik) viszonylag száraz lesz, és látod majd ahol ásnak a hangyák.

Vegyél piretrin port.

Ha már száraz a föld, és látod a lyukakat akkor lehetőleg délelőtt szórd ki vékonyan a port. Ha nagy területről van szó, akkor ne is tisztán hanem keverd össze száraz hamuval.

A piretrin por azonnal megöli őket, de csak akkor ha teljesen száraz. Ezért kell várni hogy a föld is száraz legyen, és ne érje nedvesség. Másnapra elmegy a hatása, mert éjszaka, reggel kicsit lecsapódik a pára. Szóval ez ilyen 1 napos módszer. Viszont a nagyon sok hangyát leírt. Ami belemegy annak instant halál. Ezért a hangyák új útvonalakt terveznek...

2022. máj. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!