Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen pók? Nem túl jó a...

Ez milyen pók? Nem túl jó a kép, de hátha így is felismerhető.

Figyelt kérdés
[link]
2022. jún. 30. 12:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Házi zugpók talán, Tegenaria Domestica.
2022. jún. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Valószínű, hogy az lesz. Köszönöm.
2022. jún. 30. 12:41
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Ez tuti nem zugpók.

Farkaspókfélék családjában (Lycosidae) kell keresgélni, talán Trochosa nemzetség.

2022. jún. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ne idegelj! Farkaspók lenne?
2022. jún. 30. 14:55
 5/12 A kérdező kommentje:
Farkaspók nagyobb mint a zúgpók? Mert ez kb. ing gombnyi nagyságú, talán picivel nagyobb.
2022. jún. 30. 14:56
 6/12 A kérdező kommentje:
Vajon ez csíp?
2022. jún. 30. 14:59
 7/12 anonim ***** válasza:

Miért, mi a baj azzal, hogy farkaspók? Az nem jelent semmit, csak egy megnevezés: olyan pókok, amelyek nem szőnek hálót (többnyire), hanem aktívan vadászva fogják el a prédájukat.

Nagyon sok méretben vannak, rengeteg fajuk van. Ebbe a családba tartoznak a cselőpókok is, azok pl tudnak csípni, de csak fájdalmas, nem veszélyes. De ha cselőpók lenne, az feltűnne neked, mert az egy kb. 5 centis állat, NEM inggomb méretű :)

Rengeteg faj van a családban, az egy centi alattitól az 5-6 centisig. Ezek ai inggombnyi kicsik nem tudnak megcsípni, mert általában a rágójuk túl gyenge ahhoz, hogy az emberi bőrön áthatoljon.

Amúgy is nagyon félős jószágok, azonnal menekülőre fogják. Ha nem fogod meg kézzel, még egy nagy termetű faj sem fog odamenni hozzád, hogy megmarjon.

Én azt javaslom, hogy ne fogdosd őket kézzel. Ha ki akarod tenni, tegyél rá egy poharat, és csúsztass alá egy papírlapot. Akár az ablakon is kidobhatod így, nem lesz semmi baja.

Amúgy nagyon hasznos állatok.

2022. jún. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Biztosan így van, nem vagyok jártak a pókok világában. A baj csak az, hogy araknofóbiás vagyok.


Köszi a részletes válaszodat. :)

2022. jún. 30. 21:43
 9/12 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott valami … Ózonoztuk a szobába, lehet az ölte meg.
2022. jún. 30. 21:47
 10/12 A kérdező kommentje:
Bocsi, ezt nem ide akartam.
2022. jún. 30. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!