Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mit és milyen gyakran eszik a...

Mit és milyen gyakran eszik a darázs?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel sétált a lábamon egy darázs, erre keltem de automatikusan lerúgtam, csak utána néztem oda. Tök jó fej volt, nem csípett meg viszont láttam hogy megsérült a szárnya (csak sétált) es megsajnáltam. Lehet pont miattam sérült meg. A lényeg, hogy végülis bezártam, hogy ne mászkáljon el, és megesett rajta a szívem. Mit adjak neki enni? Illetve még nem kapott semmit tegnap reggel óta, túl fogja élni?

Bocs a hülye és szokatlan kérdésért, de ha kirakom így nem éli túl, akkor már inkább gyorsan kéne megölni de nem tudom lecsapni, pedig amúgy nem szeretem a darazsakat.



2022. aug. 5. 00:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idõs a darazsad?
2022. aug. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A darazsak az édes ízeket szeretik, szeretnek édes üdítőket kóstolgatni.
2022. aug. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kupakban tegyél oda neki ivóvizet, és mellé egy másikba egy gramm mézet. Néhány napig bírni fogja ilyen ellátással.
2022. aug. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Édes gyümölcsöt adj neki. Pl. dinnyét. Az a nedvességtartalma miatt is jó lesz. Tedd ki valahova és ha akar elmegy.

A darazsak "közösségi" életet élnek, egyedül, fogságban nem marad meg.

2022. aug. 5. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnálatos módon reggelre meghalt szegénykém :( Nem tudom mennyi idős volt. De azé köszönöm a segítséget, én is elsőre a dinnyét gondoltam, volt leginkább mert méz nem volt itthon most, csak dinnye.
2022. aug. 5. 10:42
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért*
2022. aug. 5. 10:42
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Legalább élete utolsó óráiban valaki szerette szegény párát. Boldogan ment át a szivárványhídon!

R.I.P.

2022. aug. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez szép, hogy egy egyszerű kis darázs ilyen figyelmet kapott.
2022. aug. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Épp idén január közepe táján esett meg velem, hogy az ablakpárkányomon tárolt 5 barnalábú lopódarázs fészekből 1 sikeresen kikelt (a többi beromlott). A fészkeket még kora ősszel rakta a fogkefetartómba a szerencsétlenje, ezért megsemmisítés helyett félretettem őket megfigyelésre.


Egyszer csak folytonos zizegésre lettem figyelmes. Mire megtaláltam a zaj forrását, épp látható lyukat rágott a sárkancsó fedelére a sikeresen kifejlődött példány, ezért élőbe nézhettem a kikelést.


Aznap viszont kemény fagyok voltak, és nem élte volna túl a kieresztést (a lakásban meg nem röptethettem szabadon - ugyebár). Így elkezdtem etetni a fentebb említett módon.


Harmadnapjára szokatlanul meleg időjárás lett, ekkor úgy gondoltam kiengedem, mert talán már képes lesz akklimatizálódni. A szárnyait még az életében rendesen nem használt darázs kimászott a doboz peremére, és tíz másodperccel később tökéletes repüléssel, tévelygés nélkül távozott a közeli fák lombjai közé. Ezek a lények egyszerűen tökéletesek!


Én meg azon aggódtam, hogy kiengedéssel halára ítélem a szerencsétlent - de úgy repült el, mintha hetek óta mást sem csinált volna. A meleg idő jól kitartott, úgyhogy valószínűleg túlélte a telet.


(A 3. és a 7. voltam :-)

2022. aug. 6. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!