Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan tudnám legyőzni a...

Hogyan tudnám legyőzni a pókoktól való félelmet?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék félni a pókoktól, igazán szép és hasznos állatok de anyám araknofóbiás és kiskorom óta azt láttam hogy visítozik tőlük és valószínű hogy csak anyám miatt alakúlt ki ez nálam, ja meg azért a karolópókakat meg merem fogni csak a többit nem.
2022. aug. 6. 21:32
1 2
 1/16 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Próbáld meg előszőr a pokokról szoló dokumentum filmek nézését. Ne óriás pokos hollywood-i filmeket nézz, hanem olyan természet filmeket amik valódi természetes viselkedésűket mutatják be.
2022. aug. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a zugpókok és az álkaszás pókok segítettek. Tőlük nem félek. Jobban félnek tőlem ők.


Én konkrétan onnan tudtam hogy van a közelembe pók vagy rovar hogy berezonált a fülem mielőtt észre vettem volna. Ezt nem tudom hogy csináltam de mindig megéreztem hogy ott van es tenyleg ott volt. Ez olyan mint mikor a hatadon vagy a valladon erzed hogy neznek. Ezeket kinőttem. Bar a fülrezonalas van amikor elojonne szerintem. De a zug es alkaszas pokok megtanitottak hogy nem kell rettegnem tőlük. Sőt eleinte az ezüstös pikelykével is így voltam míg nem olvastam róla és amig nem csináltak vicces dolgokat. Aztán rájöttem hogy tulajdonképpen cukik a maguk módján és szintén hasznosak.

2022. aug. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
A pokok is csinaltak mar vicces dolgokat szoval utana mar nem rettegtem tőlük.
2022. aug. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
A pók is csak egy állat, nem kell félni tőle. Ha nem bántod ő sem bánt. Ha még meg is csípne az sem vészes, ha magyarországi fajokról beszélünk.
2022. aug. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
Nem lehet sztem!
2022. aug. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Némelyiktől én is félek még mindig,de nekem is az segített,hogy tanulmányozom őket.
2022. aug. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Off, de engem érdekelne, milyen vicces dolgokat csinál a pikkelyke és a pók.
2022. aug. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Vicces jelenetek:


A pók Karácsony előtt pár nappal csomagolt valamit és mikor meg akartam nézni mit csomagol látványosan hátat fordítva folytatta tovább a csomagolást. Jól el is takarva csomagolgatta szorgosan. 😄 Ez volt 23-án. Aztán másnap reggel landoltatta az ágyamra a karácsonyi ajándékát míg én a konyhába reggeliztem. Elképzeltem hogy mi lenne ha a pók tényleg ajándékot akart volna nekem készíteni de mivel semmilye sem volt csak a levedlett bőre ezért gondolta ennek is örülök. Aztán megláttam az ajándékot a levedlett lábai voltak. Ma tudtam meg hogy vedlenek addig azt hittem hogy egy pok familiát láttam, de nem. Az életszakaszonkénti vedlésének eredménye. Az olyan barna vékony póklábak. Bár ezt a pókot nem tudom milyen olyan álkaszás póknak tűnik hosszú lábakkal, de amúgy fekete színű.


A masik vicces amikor az egyik zugpokot bezavartam a szekreny moge es kisprintelt onnan. Mire utana jott egy csápjait emelgető másik zugpók hogy az az ő zuga. 😏


Az ezüstös pikelyke hát egyszer beosont a fehérneműs fiókba és a fehérneműmön jampizott. Megijedtem, aztán leráztam a fehérneműmről. De, hogy ezt enyhítsem rászóltam hogy hé az az én bugyim különben is rád giga nagy. 😄 Aztán elképzeltem, hogy mi lenne ha az ezüstös pikelyke tényleg bugyit akarna és hát kacagásba kezdve elillant az ijedtségem.


Esti mese

2022. aug. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%
A pókok jobban félnek Tőled, mint Te őtőlük. Aprócska lények akiket az ösztönük és ravaszságuk fura de annál érdekesebb koktélja ötvöz. Életük múlik a zsákmányszerzésen és nem mások megfélemlítése és uralkodása ösztönöz, mint az emberek többsége. Én annó fotóztam is őket, ha gondolod szívesen átküldök pár fotót, nagyon aranyos és kíváncsi lények :) sosem csíptek meg, persze megmásztak de az őszintén, kinek árt? :D
2022. aug. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha igazán arachnophobiás lennél, nem így írnál róluk. Én az vagyok, innen tudom. És soha nem lesz se cuki, se vicces ez az állaz. Nekem. Fizikai rosszullét kerülget, ha látok egyet, csak azért nem ájulok el, mert akkor nem kiszolgáltatott lennék és nem látom mit csinál. Senki se érhet hozzám ilyenkor, mert rohamot kapok. Aki kívülről lát, azt mondják ordít rólam hogy pók van a közelben. Falfehér vagyok, tányérnyi pupillákkal és akkorára nyitott szemmel, mint egy manga rajz. Úgyhogy már jönnek is segíteni, szó nélkül hogy na hol van az a dög, amit el kell tüntetni. Ez a pókiszony, nem az, amit te írsz.
2022. aug. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!