Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen pók? Kb. 2 cm....

Ez milyen pók? Kb. 2 cm. óriási hálót szőtt, most ott vadászik. Félelmetes.

Figyelt kérdés

Bocsi, a kép nem tiszta, nem mertem jobban megközelíteni.


[link]


2022. aug. 25. 20:03
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
A keresztespók nem szürke? Az enyém fekete úgy néztem szürkületben.
2022. aug. 25. 21:30
 12/24 anonim ***** válasza:
83%
Különböző fajok vannak, van sötétebb van világosabb.... Ahogy a hálón van, a testhelyzet, lábak, szerintem ez egy csaj keresztespók.
2022. aug. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Holnap még szemrevételezem. Hihetetlen gyorsan mozog, vadászik, videót is készítettem (terápia része 😀). Pont a kapunál van, egy magasabb ember simán lefejeli, egy darabig még nézegetem, elemzem a világát, utána lehet elköltöztetjük. Remélem nem csíp meg.
2022. aug. 25. 21:57
 14/24 anonim ***** válasza:
79%
Lásd hogy mennyivel hatalmasabb vagy, mennyire félhet attól a hatalmas hegytől, aki őt filmezgeti, stresszeli :)
2022. aug. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
84%

"Remélem nem csíp meg."

Tud csípni, de csak ha kézbe veszed és nyomorgatod. A legtöbb csípése "száraz" azaz nem pazarolja a mérgét, csak megböki a bőröd hogy elengedd.

Ha simán rámegy az arcodra akkor csak annyi fog történni, hogy eszeveszett tempóban próbál elmenekülni a helyszínről, amíg te vitustáncot jársz.

A normál csípése gyengébb darázscsípés erejű, nem veszélyes.

2022. aug. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Tudtommal nálunk Magyarországon nem él olyan, amelyik àt tudja szúrni az ember bőrét, de azért ne fogdozd kézzel, én pl műanyag pohárral szoktam költöztetni.
2022. aug. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%
Lucernás pók.
2022. aug. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
71%

16: Ha úgy akartad írni, hogy nem él olyan KERESZTESPÓK ami át tudja harapni az emberi bőrt akkor igazad van :D

Csak harapdálja szegény az apró csáprágóival de nem tudja átszúrni...

2022. aug. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Pl a kaszáspók sem képes megcsípni rendesen 😅 de ja,ki maradt egy szó, de max úgy írtam volna, hogy :" Nem él olyan pók." Nyilván ha valami külföldről hozott keveredik ide, előfordul, de nem túl általános jelenség az.
2022. aug. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Azért jó pár hazai pók képes átmarni az emberi bőrt... csak nem igen találkozik vele az ember:

dajkapókok, vidrapókok, fojtópókok, cselőpókok, aknászpók, torzpók....

2022. aug. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!