Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Zavarjon-e, ha benn van a...

Zavarjon-e, ha benn van a szobámban egy vagy több zöld lombszöcske, vagy ne?

Figyelt kérdés
Esténként nyitva tartom az ablakot (nincs szúnyogháló), hogy kimenjen a nap közben elviselhetetlenre melegedett benti levegő, csak hogy emiatt kb minden este bejön az említett rovar, van, hogy 2 is van benn egyszerre. Először annyira nem zavart, mondom majd kimegy nappal, csak aztán rám ugrott, a frászt hozva ezzel rám. Azt hallottam, hogy harapni is tud ez a rovar, nem tudom, hogy mennyi az esélye, hogy rám ugrik és meg is harap. Azt tudom, hogy harap, ha megfogom (de nem fogom meg), csak azt nem tudom, hogy csak úgy magától megharap-e, illetve hogy az mennyire fáj. Aludhatok is úgy, ha van benn ilyen zöld lombszöcske? Vagy érdemes kitessékelni, mielőtt megyek aludni? Csak hogy ne ugráljon rám meg ilyenek. Persze ha nem okozhat gondot, akkor feleslegesen nem akarok ezzel foglalkozni, amennyiben engem békén hagy, megtűröm a szobában.

#szöcske #lombszöcske
2022. aug. 29. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Tévedés, nem harap, nincs is mivel! Esetleg zavaró tud lenni, ha éjjel vagy amikor pihenni akarsz, ekezd zörögni. Semmi bajod sem lesz töle, de ha zavar, nyugodtan fogd meg és tedd ki. Neki minden esetre jobb kinn, csak véletlen téved be, ott viszont nem tud mit enni.
2022. aug. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is egy bögre vagy befőttesüveg segítségével juttasd ki a zöldbe...

Szobádban meghal, éjszaka repkedni, ugrálni fog.

2022. aug. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem annyiból zavarna, hogy elég hangos, ki szoktam rakni.
2022. aug. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell hívni a tetovált tücsökvédőket.
2022. aug. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Grat 1-es, még nem nagyon láttam olyat, hogy ennyien felpontoztak volna egy rossz választ :D

(én pontoztalak vissza 90%-ra).


Na szóval, a Zöld lombszöcskének elég komoly rágója van (mivel ragadozó), amivel még az ember bőrét is igen csak meg tudja sanyargatni... olykor átharapni annyira hogy vérezzen is szépen.

Nála csak a szemölcsevő szöcske durvább harapásra.

2022. aug. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bár a zöld lombszöcske a nagyobb termetû hazai szöcskefajok közé tartozik (a legnagyobbra egyébként a fûrészlábú szöcskék nõnek nálunk), testhossza a fejétõl a potroh végéig ritkán haladja meg a 3,5 centimétert. A szárnyával együtt már kicsit hosszabb, 6-7 centiméteres, és ha repülés közben kinyitja a szárnyait, a szárnyak fesztávja valóban elérheti a 12-14 centimétert. Ez tehát nem jelent szokatlanul nagy testméretet.


A kifejlett állatok egyébként júniustól õsz közepéig népesítik be az élõhelyeket és keresnek párt maguknak. Mivel ragazodó életmódot folytatnak, és az egyedek a fajtársakkal szemben is védik saját területüket, tömeges rajzásuk, inváziójuk gyakorlatilag lehetetlen, ettõl tehát semmiképpen nem kell tartani. Mint ahogyan attól sem, hogy embereket támadnak meg. A zöld lombszöcskék ragadozók ugyan, de ebben a minõségben csak a náluknál kisebb rovarokra, rovarlárvákra veszélyesek.


Harapásra csak akkor lehet számítani, ha valaki kézbe veszi õket, ilyenkor az állat védekezni próbál, és mivel semmilyen más módja nincs erre, az életmódjából adódóan igen erõteljes rágóival próbál az õt fogva tartó kézbe harapni. Súlyos sérülést persze így sem lehet szerezni, bár a harapás nem kellemes, és a vér is kiserkenhet. A lényeg, nem kell rettegve az utcákat járnunk attól tartva, hogy a zöld lombszöcskék áldozatává válunk!


Forrás:

[link]


(jó írás élvezet elolvasni nincs locsifecsi).

2022. aug. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A kérdező nem reagál. Lehet hogy felfalták a szöcskék.
2022. aug. 31. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!