Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Házban, szobában található...

Házban, szobában található pókokat mivel lehetne kiirtani?

Figyelt kérdés
Szeretnék használható tanácsokat és javaslatokat kérni, hogy van-e olyan szer, ami kimondottan pókok ellen hatásos. Nem feltétlenül méreg, hanem lehet az riasztó is, ami valóban működik. Sok pók van a házunkban, többfajta is és nagyon szaporák. A rendszeres takarítás ellenére is. De nincs kedvem hetente felforgatni mindent, pedig eddig csak ezt tudtam tenni. Csak hasznos ötleteket, tippeket várok, nem ilyesmit, hogy papucs, meg vízipisztoly és hasonló hülyeségek. Köszi :)

2022. szept. 1. 16:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Szúnyogháló. Mindenhova.
2022. szept. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
1-es leírta a lényeget. A pók nem olyan, mint az egér, amelyik bármelyik pillanatban beslisszan. Minden ablakra szúnyogháló. A legkisebbre is.
2022. szept. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

Ezt a szunyoghalos dolgot mar tobbszor olvastam itt, de segitsetek akkor, nalunk mi lehet a baj?

Mindenhol szunyoghalo van, szuper allapotban, nem lyukas, stb, de ennek ellenere annyi, de annyi pok van nalunk bent, hogy az nem igaz.

Miert? A haz amugy jo allapotban van, nem repedt, nem vizes, nem lyukas semmi, 2 eve lett teljeskoruen felujitva.

Es megis megfulladunk a pokokban.


Nalunk miert nem eleg a szunyoghalo, ha masnal allitolag megoldja a problemat? :D

2022. szept. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24%
1-esnek igaza van, amióta légkondi van nálunk, és nincsenek nyitva az ablakok, nincs pók, se szúnyog, légy, darázs, se pókszázlábú (minden nyáron horror volt nálunk a sok pókszázlábú, kiba. undorító)
2022. szept. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

#2

Egyébként de, olyan. :D Mi most hetek óta küzdünk egy rhadék óriáspókkal, MINDEN ajtónyitásnál rohanna befele a házba, kénytelenek vagyunk egy kartonlappal (meg zseblámpával) kimenni mindig, hogy vissza tudjuk löködni. :D

Mindenhol van szúnyogháló amúgy, de az ajtón néha ki kell mennünk.


Kérdező, a pókok hasznosak. Ha a lakásban zavarnak akkor rakd ki őket kintre. Ne bántsd őket. Amúgy a szúnyogháló tényleg segít, még akkor is ha van 1-2 renitens ízeltlábú aki az ajtón akar teperni befele. :'D

2022. szept. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én házi állatként tartom őket,nem zavarnak szeretem a pókokat, ha valami betéved véletlenül akkor azt elpusztítják(légy vagy szúnyog), ezenkivül emberre teljesen ártalmatlanok, és ha nagyon szaporodnak akkor egymást elfogyasztják.
2022. szept. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#5 te jó ég milyen óriás pókok élnek Magyarországon???? Ez nagyon durva amit leírtál!
2022. szept. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7

Nem tudom hogy milyen fajta, földbe vájt lyukakban élnek a kertben, jó pár centisre megnőnek, elég ijesztő látvány. :D

2022. szept. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket bár nem sok jött.


Szúnyogháló van nálunk minden ablakon szóval nem hiszem, hogy ott közlekednének be a házba. Inkább valamivel bekerültek, mert az elmúlt 1-2 évben volt költözés miatt pakolászás (nem mi költöztünk). Nekem nincs a pókokkal bajom eddig nem volt, de amikor 20 db van az ágyam alatt és este felmásznak oda ahol alszom az már nem olyan vicces. És teljesen kitakarítom őket, de pár nap múlva megint kettesével vannak az ágy aljában és az asztal alatt stb.


És igen, takarítva van minden héten, az ágyat konkrétan felemelem és az alját is letisztítom. Nem hinném, hogy az ablakon át jönnek be, mert ezek szerint akkor szerveztek ide valami turista járatot pókországból és célzottan jönnek. Vagy csak simán ennyire szaporák. Nem egy fajta van, hanem legalább kétfajta + a jól ismert kaszáspók, de azok eddig sem zavartak és kevesen vannak. Ezek mások és eddig soha nem volt ilyen a házban, pedig régen nem volt mindenhol szúnyogháló. De továbbra is várnék valami szert javaslatnak, ami elkergeti őket vagy riasztja.

2022. szept. 2. 00:59
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
2022. szept. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!