Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen rovar az ami ennyire...

TomiTama kérdése:

Milyen rovar az ami ennyire ragaszkodik?

Figyelt kérdés

A vértesben voltam kirándulni, a haraszt hegyi tanösvényen. Egy légyszerű rovarkábol álló sereg lepett el. Kisebb mint a légy, átlátszó vöröses szárnyai vannak, a teste fele akkora mint a szárnyai, legalább 6 lába van, maga a teste is vöröses, lapos, ilyesztően néz ki. Kb.6-8 mm. Többen vannak egyszerre. Rádszállnak, nem tudod lepöckölni se, összenyomni vagy leütni szinte lehetetlen, és szeretnek elrejtőzni minden kis zugban ami rajtad található. Valaki segítsen megtalálni mert egy hazajött velem nem ment le a ruhámrol, a mosdóba leengedtem 2szer bő vízzel és kimászott b@sszameg??!! Ez egy mutáns!

Fontos... Nem vagyok állatkínzó!



2022. okt. 30. 21:51
 1/9 anonim válasza:
90%
Dióburok-fúrólégy?
2022. okt. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kullancslégy. Baromi kellemetlenek, a hajas fejbőrbe is szeretnek bemászni és nagyon csípnek. Én a körmömmel szoktam őket ősszenyomni, másképp elpusztíthatatlanok....
2022. okt. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, meggyűlt velük a bajom párszor. Ilyenkor rácsapom a tenyerem, hogy ne röppenjen el, az ujjaim közé ügyeskedem, és a körmeim alatt *RECCS*.. csak így szabadulsz meg tőlük. Anyukámmal mikor először találkoztunk ezzel a szörnnyel, lesöpörte, és szaladt, közben meg láttam, ahogy a levegőben visszanyerte egyensúlyát a dög, és anyukám után repült tudatosan. Ezek tényleg levadásszák az embert, csak a likvidálásuk megoldás. Valamelyik kullancslégy ez, nem tom sose, melyik melyik.
2022. okt. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ertem az osszefuggest egy allat elpusztitasa es az allatkinzas kozott. A ketto nem ugyanaz.
2022. okt. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

#3:

Most elképzeltem ahogy anyád szalad rémülve, azt kergeti egy ilyen hámfribogár, és szakadok. 😂

2022. okt. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, ezek Magyarországon is vannak? Nekem egyszer volt hozzájuk szerencsém Szentpétervártól északra egy erdőben, de akkor az egész fejemet ellepték, és alig lehetett kiszedni őket a hajamból. Abban a hitben voltam, hogy északon élnek, mert csak ott találkoztam velük, de akkor ezek szerint a magyar erdőkben is búvárruhában érdemes kirándulni indulni. Esetleg valaki tudja, hogy pontosan mikor rajzanak a rohadékok?
2022. okt. 31. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Örülök, hogy találkoztam ezzel a kérdéssel. Éreztem én, hogy nem dióburok-fúrólégy lesz ez, ami szereptévesztésből támad élőlényekre. Végre tudom, hogy kullancslégynek hívják.

Köszönöm!

2022. okt. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Ezaz!
2022. okt. 31. 10:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Vértes azon részén viszonylag sok van belőlük...
2022. okt. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!