Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Létezik 6 pöttyös katica?...

Létezik 6 pöttyös katica? (Vagy 7 pöttyös volt csak rosszul láttam? Nem volt még teljesen felnőtt.)

Figyelt kérdés
2022. nov. 11. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Álcázta magát.
2022. nov. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Van tiz pettyes is.

[link]

2022. nov. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Rosszlovas ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy "nem teljesen felnőtt". Egy bogár, az teljesen felnőtt. Ha kikel a bábból, az már nem fog tovább nőni. Az már a teljesen kifejlett alak. Ha nem volt neki 7 pettye, nem is lesz. Akkor az nem hétpettyes katicabogár volt (ami egy külön faj), hanem egy másik faj. Ami igen, lehet 6 pettyes is, akár. Pl harlekinkqticából van hatpettyes változat.
2022. nov. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hihi, az Uborka egyik részében Bokros Lajos öltözött be katicabogárnak és az volt a poén, hogy "Én csak egy kis katica vagyok... 25 pontos!" - utalva a 25 pontos részre a Bokros-csomagban.
2022. nov. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Nincs Hatpettyes katica... Van Kétpettyes, Négypettyes, Ötpettyes, Hétpettyes, Tízpettyes, 11, 13, 16, 19, 22 (de a 16 és 22 az sárga).


Vagy rosszul láttad mert nem nézted meg jól, de lehetett akár színhiányos változat is, vagy a 3-as hsz-ben említett Harlekinkatica.

Kép nélkül több nem igen mondható :)

2022. nov. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!