Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Halott kardoslepke?

Halott kardoslepke?

Figyelt kérdés

Az erkélyemen találtam egy kardoslepkét, ami első ránézésre halottnak tűnt. Teljesen össze voltak esve a lábai, a szárnyai összecsukva, egymáson, mint egy átlagos halott rovar.


Bevittem a lakásba, ahol észrevettem, hogy a potroha vége ritkán "szétnyílik" majd "visszazáródik egymásra". Na de a lepke többi része meg sem moccan, halottnak néz ki, semmire sem reagál.


Ez mivel magyarázható?



2023. ápr. 25. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Már nem lehet megmenteni csak az izmai rángatóznak.
2023. ápr. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vedd a tenyeredbe óvatosan, és lehelj rá párszor. Akkor feléledhet. Párszor már sikerült elvarázsolnom így gyerekeknek a "halott" lepkét. A szájuk tátva maradt :)

Ugyanis néha csak a hidegtől mered meg.

2023. ápr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem csak megmerevedett. Megtarthatom a lepkét? Szép példány.
2023. ápr. 29. 13:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze. Neki már mindegy.
2023. ápr. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan nem birtokolhatod a maradványait, mert védett állat.


Reálisan a kutya se nézi.

2023. máj. 2. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer én is találtam így lepkét. Sétáltam az utcán, amikor ellibegett mellettem egy nagyon szép pillangó. Gyengén repült és leereszkedett a járdára elôttem 3 méterre és ott maradt mozdulatlanul. Óvatosan alányúltam és felvettem az ujjaimra, gondoltam félreteszem egy bokorra, nehogy rálépjen valaki. De alig reagált arra, hogy hozzányúltam, minimálisan mozgatta a lábait és csápjait. Gondoltam, nagyon le van gyengülve, ezért hazasétáltam vele, és tettem az orra elé egy csepp mézet, hátha éhes, de nem reagált rá. 10-15 perc múlva, mikor újra ránéztem, már nem élt. Ugyanolyan pózban volt, kiterített szárnyakkal, mint ahogy találtam.


Úgy tûnik, így pusztulnak el azok a lepkék, amelyek végelgyengülésben halnak meg, és nem valami más állat eszi meg ôket.

Én is megtartottam a lepkét egy átlátszó dobozban.

2023. máj. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!:)
2023. máj. 4. 22:09
 8/8 anonim ***** válasza:

sok lepke fajnak nincsen szája. nem tud enni. kb. 3-6 hónapig tudnak így élni.

a gyümölcs evő lepkék tudnak csak enni, mert nekik van szájuk és nyelvük.

tehát nem esznek semmit sem. hiába próbálod etetni.

2023. máj. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!