Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Szúnyog: Miért van az, hogy...

Szúnyog: Miért van az, hogy egyes szúnyogokat rendkívül könnyen le tudok csapni (3 cm-re van a kezem és nem repülnek el), míg mások 20-30 cm-es távolságból is rendkívül gyorsan elrepulnek? Tudományos Magyarázatot Várok!!

Figyelt kérdés

2023. jún. 24. 16:39
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Béna vagy. Ennél tudományosabban sajnos nem tudok fogalmazni.
2023. jún. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
88%
Ahogy az embereknél, úgy a szúnyogoknál is vannak lassabb felfogásúak. Szerintem amit könnyebben lecsapsz, az már jobban benne van a vérszívási folyamatban, arra koncentrál, nem pedig a te kezedre
2023. jún. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
79%
Az utóbbi években nagyon sok nem őshonos szúnyoggal találkoztam, főleg városi-zoldovezeti környezetben. Ahol lakunk pl. sok japán bozótszúnyog volt az utóbbi években, és ezt a fajt szerintem is sokkal nehezebb lecsapni
2023. jún. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

"Tudományos Magyarázatot Várok!!"


Az a tudományos magyarázat, hogy a világon több 1000 szúnyogfaj létezik, és mindegyik más, ennyike.

2023. jún. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Az én tapasztalatom szerint a városi szúnyogokat nehezebb lecsapni, az erdeieket könnyebb. Gondolom mert az erdőben kevesebb az ember, a mezei nyúl meg nem fogja lecsapni, tehát kevésbé szelektálódnak erre, mint a városiak.


Remélem elég tudományos volt :-)

2023. jún. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

2-es! Eleinte én is erre gondoltam, de megfigyeltem, hogy azok közül is némelyek rendkívül gyorsan elrepülnek, amik már egy ideje a kezemen vannak és feltételezhetően már egy ideje szívják a véremet. Így tehát ez nem egészen állja meg a helyét vagy nem minden esetben. De köszönöm a válaszod.


3-as! Én nem értek a szúnyogokhoz, idáig csak két fajtát különböztettem meg / láttam. Az egyik az, amit gyakran látni, a másiknak pedig kisebb és vastagabb vagy szőrősebb a szívója.

Arra gondoltam, hogy esetleg az is közre működhet, hogy már nagyon kell a vérem neki a párzáshoz/petelerakáshoz és ezért nagyobb rizikót is vállalnak. Bár nem tudom...rizikót inkább / túlnyomó részt élet-halál harcban vállalnak az állatok. De az is lehet, hogy érzi, hogy elérkezett az élete vége és erős késztetése van arra, hogy mindenáron megszerezze a vért.

Te esetleg értesz a szúnyogokhoz?


5-ös! Lehet ebben is valami.

Igen, tudományos volt.



Szeretném megkérni azokat, akik egyetértenek az 1-es hozzászólóval és még nem pontozták őt, azok tegyék meg! Gyönyörködöm a 75% felettiekben és különösen a 3 db 86%-osban. Csak azt nem tudom, hogy hogyan értek el ilyen magas százalékot. Csak ezért időről időre ki fogom emelni a kérdést, hogy sokan gyarapítsák az 1-es táborát.

2023. jún. 26. 10:02
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 1-es vagyok, és csak annyit szeretnék kérdezni, hogy "he?"
2023. jún. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Merthogy én 86%-ra értékelt választ nem látok, az hót ziher.
2023. jún. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mit érdekel az téged? Menj és gyűjts magad mellé még ebben is követőket! Vagy lépj be másik felhasználókba és pontozd fel magad.
2023. jún. 26. 10:40
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 Milyen más felhasználók? Mit zagyválsz itt össze?
2023. jún. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!