Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan védhetném este a...

Hogyan védhetném este a fülemet? Milyen dolgok vannak erre?

Figyelt kérdés

1. A bogarak kirághatják a dobhártyát, ha bemennek a fülbe?

2. Mennyire gyakori, hogy bogár megy a fülbe nappal vagy este amikor alszik az ember?

Nem egyszer esett rám bogár a házban amikor gépeztem. Az előző héten kétszer.



2023. jún. 26. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is rendszeresen takaríts, a nyílásokat amennyiben nem zárhatóak, fújt körül biokillel.

Másfelől nem valószínű, hogy bármilyen bogár a füledbe mászik és kárt tesz.

2023. jún. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A bogarak extrém ritkán rágják ki a dobhártyát. Ennek az esélye mérsékelt övi körülmények között kb. annyi, mint hogy rádzuhan egy repülőgép.

Az még csak-csak előfordul nagy ritkán, hogy tévedésből egy rovar bemászik az ember fülébe, de az onnan ki is mászik, vagy ja mégsem, akkor nagyon egyszerűen eltávolítható. De ez is olyan ritka, hogy kb. "az orvos ismerősöm mondta, hogy egyik kollégája egyszer má találkozott ilyennel" kategória.

2023. jún. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Ehhez inkább pszichológus kellene, ahogy kettes is írta, teljesen valószínűtlen.
2023. jún. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
17%
folyékony olóm jól leszigeteli a füledet
2023. jún. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
Mennyire gyakori? Én a 64 évem első 6 évét a vidéken élő nagyszüleim védőszárnyai alatt töltöttem. Később is a nyári szüneteket. Nagyokat csatangoltam a közeli erdőben, két alkalommal el is tévedtem. Ilyenkor kint éjszakáztam. Ezek az első évek az egész életemre rányomták a bélyegüket, mindig is rabja maradtam a természetnek. A diplomámat agrár vonalon szereztem, és mindig a kinti munkaköröket kerestem. Most nyugdíjasként sincs ez másképp. Délelőttönként horgászom, ebéd után a kertben,vagy az erdőmben szöszmötölök. Szóval megadok minden esélyt a bogaraknak, de eddig még egy se volt olyan hülye, hogy a fülembe akart volna mászni.
2023. jún. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!