Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen lepkeszerűség lehet...

Milyen lepkeszerűség lehet ez? Jó pár hónapja ilyenek fordulnak elő a lakásban.

Figyelt kérdés

Sajnos homályos lett a kép, lecsapás után:


[link]


Honnan kerülnek elő ezek mindig? Rengeteget lecsaptam már. Régebben nem voltak. Mit lehetne tenni, hogy ne legyenek többet?

Talán mintha a konyha felől kerülnének elő.



2023. jún. 28. 01:16
1 2
 1/12 anonim válasza:
37%

Az egy kávéfolt a falon?

Bocsi, de nagyon homályos a kép

2023. jún. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Kis moly lepke. Valószínűleg belepetézett valamelyik tésztába, rizsbe, Lisztbe stb. Érdemes kidobálni mindent, és pl pepcós üveg tárolókban tárolni ezeket a dolgokat amibe belemennek. Vagy jó alaposan elzárni zacskóban. Akkor nem fognak visszajönni.
2023. jún. 28. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
61%
Te nem hallotál még a moly lepkéröl?
2023. jún. 28. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
67%
2# pepcós üveg az milyen?
2023. jún. 28. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
4, meglepően jó minőségű , légmentesen záró tároló üvegek . Mióta mindent abban tartunk, nincs moly.
2023. jún. 28. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Pepcós üveg helyett/mellé inkább én azt ajánlanám hogy ecettel kend át a helyet (szekrény? polc?) ahol tárolod, hogy még csak meg se közelítsék. Ugyanis nem csak hangya ellen hasznos a módszer, molyra nézve is hatékony.
2023. jún. 28. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

U.i.: Egyébként tényleg olyan lusta vagy, hogy ha látod, hogy homályos inkább bocsánatot kérsz érte, mintsem hogy lőj egy új, tisztább képet? Csak kérdem. Úgy értem az egy alap, hogy az ember törekedik egy jó minőségű kép elkészítésére, ha már arra kerül a sor önmaga és embertársai érdekében.

(ー_ー٥ゞ

2023. jún. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
Persze ebben az esetben annyira nem vészes.
2023. jún. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

Ezen kép alapján a nílusi kaffogószendertől az ezüstszárnyú bányalepkéig bármi lehet.

Néha még egy éles képről is nehéz pontos fajmeghatározást adni.

2023. jún. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Vagy:

- élelmiszermoly

- ruhamoly

- papírmoly (könyvmoly)

- éjjeli lepke (Körülbelül 160.000 éjjeli lepke faj van)


Én leginkább valamilyen éjjeli lepkének saccolnám, mert a bármilyen moly selymes fényű és leütés után elmaszatolódik annyira "törékeny"

2023. jún. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!