Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mit eszik a csótány?

Mit eszik a csótány?

Figyelt kérdés

Ma meghozta a futár a aheines csomagomat es felmsnt az emeletre, mert úgy emlékeztem hogy fent hagytam a ropit a szobamban. Ne. Volt ott a ropi de ez lenyegtelen. Amikor mentem le a lepcson egy ilyen kis csotányt lattam. Nem biztos hogy az de kb. 1,5cm barna es van ketto ilyen kis csápja. Felvettem egy kabátot hogyha ugrik. Le akartam utni egy kemotoxos papuccsal, de mire befujtam a papucsot a csótány már túl magasra mászott es nem ertem el. Aztan lemaszott lentebbre de nem lattam hova mert kitakarta egy virag. Most nem tudom hol van, de tettem ki neki egy szalvetara nyers gombat, majkremet es majonezt. Nem tudom szereti-e ezeket, de ha meglatom hogy eszi akkor lecsapom a papuccsal.

Azert nem mert csak szimplan lefujni a kemitoxal mert mar egyszer volt egy ilyen csotany nalunk a teraszon, leufjtuk a kemtoxal es elkezdett mindenfele ugralni es repkedni es csak kb 1 perc utan halt meg. Kerlek segitsetek hogy mit eszik mert nem tudom! Koszonom!🪳



#csótány #Mit eszik a csótány #Barna bogár
2023. aug. 24. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Bármit. A cukrot nagyon szeretik. Ha gipszet keversz hozzá akkor megdöglik tőle.
2023. aug. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Repkedni???

Akkor nem csótány. Szerencsére repülni nem tud....viszont fej nélkül is életben marad 2hétig.

2023. aug. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Van röpképes csótány, de az Amerikában van, ami itthon van, az nem tud.
2023. aug. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Legközelebb csapd le sima papuccsal, vagy bármivel, ami a kezedbe kerül...

Ha széttrancsírozod, akkor vegyszer nélkül sincs esélye túlélni 🙂

Arra figyelj, hogy ha kisebb és sötétebb, akkor hím, ha pedig világosabb, enyhén vöröses és nagyobb, akkor nőstény.

Szóval ha nősténnyel van dolgod, akkor célszerű valami erősebb tisztítószerrel jól lemosni a gyilkos eszközt is és a nyomát is, mert hallottam már olyat, hogy a peték valahogy a nőstény halála után is kikeltek (de ez lehet csak legenda 🙂).

Ételmaradékot eszik amúgy, tehát amit kitettél, az jó, de nem hiszem, hogy van esélyed így elcsípni. Nappal (világosban) ritkán mozognak, én (panelben) legtöbbször a fürdőszobában látom, mikor felkapcsolom a villanyt és menekülni kezd.

2023. aug. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Megtaláltad a ropit?
2023. aug. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Miért fújtad be a papucsot? :D
2023. aug. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
lenyűgöző történet , valami kalandregényt nincs kedved írni ? a csotány mindent is megeszik nem olyan válogatós mint a fehér ember , ha fehér embert akarsz csabdába ejteni oda a sajt a megfelelő csalétek
2023. aug. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Ha németet akkor pedig kolbász.

Ha japánt akkor szusi.

Ha zsíros amcsi húsra vágysz akkor hambi kell.


A csótánynak megteszi a szemét is.

2023. aug. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat. Remelem el fogom kapni🪳😌


5. Megtalaltam a ropit

6. Mert feltem hogy nem hal meg🥹

2023. aug. 24. 17:45
 10/10 Grimfox ***** válasza:
A csótány szinte bármilyen szerves anyagot meg tud enni(ami nem konkrétan méreg), ezért olyan szapora. A fakorhadéktól a konyhai maradékon át a papírig mindenen megél.
2023. aug. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!