Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Szentjánosbogarat hol lehet...

Szentjánosbogarat hol lehet látni ahol világít a sörétbe ki kel menni erdőbe vagy a városba is lehet van?

Figyelt kérdés
2023. nov. 1. 21:39
 1/1 anonim ***** válasza:
82%

Szentyános 😂


Én életemben egyszer láttam, Gergelyiugornyán, a faházunk előtti füves területen, ott is csak lárvákat. Az nem egy sötét erdő, de nem is város, szóval szerintem a teljesen beton belvárosi részeket kivéve szinte bárhol lehetnek, a szerencsén múlik, ha belefut az ember.

Wiki: A zárt erdőkben a hímek nehezebben veszik észre a nőstényeket, az egyhangú nyílt területeken pedig a bogarakat és a csigákat is jobban fenyegeti a kiszáradás – a tisztásokkal tagolt erdők vagy a facsoportokkal tarkított rétek azonban pont nekik valók.

2023. nov. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!