Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Magyarországon melyek a...

Magyarországon melyek a legnagyobb farkaspókok amik honosak?

Figyelt kérdés

nov. 11. 00:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szongáriai cselőpók. Ez a Farkaspókfélék családjának tagja.
nov. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazad van, be kellett volna írnom a kérdésbe hogy lehetőleg ne legyen védett, ugyanis a célom hogy befogjak egyet. Amim jelenleg van az egy kisebb farkaspók faj és valami nagyobbat szeretnék beszerezni.
nov. 11. 00:29
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Hogna radiata.


Igaz már nem aktívak. A nőstények szép nagyra meg tudnak nőni. Nem védett, közdög.

nov. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Az összes pók védett szinte, bár nagyanyám lazán elfogta őket anno, a szongáriait meg szétnyomta a lyukban, amit az a betonba vájt. Később mondtam neki, hogy védett, ő meg azt mondta, hogy magát védi. Ok, már nem tudnák rajta behajtani.
nov. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
kb 850 pókfaj él nálunk és jó ha a 10%-a védett....
nov. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5.


Na ja, és a random Béni bácsi rögtön tudja a latin elnevezést és minden információt. Az utca embere talán ha 10-12 hazai pókfajt tud elsorolni, azt is rosszul, mert amit kaszáspóknak neveznek, az álkaszáspók stb.

nov. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyilván nem, de azt írtad, hogy "Az összes pók védett szinte"....

Én is hülyeséget írtam a 10%-al, mert jó ha a 2%-uk védett.


Amúgy kb nyugodtan tarthat Pokoli cselőpókot is. Rengeteg van belőlük, 1 kivett példány nem oszt nem szoroz a hazai állományban.

(Ebből a szempontból hülyeség a védettsége, hiszen aki ugysem tudja, hogy védett az úgy is kinyírja.)

nov. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!