Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Vannak még szúnyogok Magyarors...

Vannak még szúnyogok Magyarországon ilyen hidegben?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy jelenleg, novemberben ilyen hidegben vannak még? A lakásban elbújnak? Én találtam egyet de már a haldoklott. Ha így haladunk karácsonykor is szúnyogok lesznek? 😂
nov. 28. 23:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bent szoktam látni, igen. Nyilván nem olyan sokat, mint nyáron, de azért bent elvétve előfordulnak.
nov. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat még pár túlélő de már az utolsókat rúgják ez nem az ő idejük.
nov. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
nov. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam találni. És villámgyorsan le is tudom őket csapni.

(Nem én lettem gyorsabb; ők lassultak le)

nov. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Elkiabálni nem szeretném, de pár hete eltűntek teljesen. Többnyire ezért is drukkolok mindig annak, hogy legyen legalább pár hétig igazi téli hideg, kell, ami megölje a sok kártevő rovart. Az előző sajnos nem ilyen volt, meg is lett a hatása, rengeteg poloska és szúnyog lett.
nov. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Grimfox ***** válasza:
100%
Persze. Ahol megreked a meleg, sötét, és nedves a hely, ott akár át is telelhet egy-kettő. Én vízóra aknákban szoktam látni tömegesen őket ilyentájt. Gondolom ha a régi jóféle telek lennének még mindig, akkor a felnőtt szúnyogok nem nagyon telelnének át.
nov. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
52%

"ilyen hidegben"


Ez kb. a normális hőmérséklet ilyenkor. Amikor 25 fok van november elején, az a nem normális.


Emlékszem, amikor gyerek voltam, december 6-án már többnyire hó volt. Ahhoz tartós mínusz hőmérsékletek kellenek, nap közben is.

nov. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a pincèben telelnek ki
nov. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Vizes helyeken a házban még vannak.
dec. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!