Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Elpusztult poloskák a szobában?

Elpusztult poloskák a szobában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Folyamatosan elpusztult poloskákat találok a szobámban, az előbb a szőnyegen találtam egyet, elég undorító már.


Szeretném tudni, hogy miért halottan találom őket, lehet valami oka?


Illetve hogyan lehetne őket távol tartani van valami megoldás?


Köszönöm a válaszokat!



#poloska #Büdösbogarak
dec. 10. 23:15
 1/3 Feketeruhasember ***** válasza:
95%

Elmondom mi az oka:


Kezdjük azzal hogy alapvetően ezek a kis gechik qvára nem is őshonosak itt.

(1 faja van ami igen, de annak semmi köze ezekhez a márványpoloskákhoz)

Valójában Ázsiából hurcolták be őket ide, és az USA-ba is. Itt nincsen természetes ellensége kivéve pár darázs faj de ezek nem igazán tudják kordában tartani a létszámukat. Alapvetően nem erre az éghajlatra tervezték őket, a hidegben elpusztulnak.


És akkor most jöjjön a lényeg mert a többit úgyis leszarod. Amikor hűvösre fordul az idő akkor elkezdenek meleg helyeket keresni, pechedre ez többek között a te otthonod. Itt-ott bemásznak réseken. Alapvetően az a céljuk hogy csak a kintitől valamivel melegebb pár fokos helyet keressenek ahol hibernálják megukat a következő jóidőig. Viszont sok esetben ez nem jön össze mert a természetes alvási ciklusukat megzavarja a meleg fűtés és a fény ami az otthonodban van. Így magukhoz térnek (vagy el sem alszanak) és azt sem tudják hol a fszba vannak és repkednek mindenfelé téged(meg engem) idegesítve. A szőnyegen meg itt-ott lepotyogva döglötten azért találod őket, mert kiszáradnak és megdöglenek mivel többnyire semmilyen gyümölcsből nem lyuknak folyadékhoz és táplálékhoz az otthonodban.

dec. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%

Odarepült a szőnyegre és elpusztult? Érdekes. Én eddig csak úgy találtam elpusztulva, hogy valahol elbújtak.

Valahol bejutnak a házba (ablak, szúnyogháló).

dec. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a válaszokat.

Igen, a szőnyegen pusztult el, én pedig nem láttam, hogy ott van és belerúgtam nagyon idegesítőek már.

Azóta találtam még sajnos.

dec. 13. 22:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!