Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Állatorvosi Egyetemen mennyire...

Állatorvosi Egyetemen mennyire tanítják az ízeltábúakat?

Figyelt kérdés

Gimis vagyok, és az Állatorvosira szertnék menni, igazából ez az egyetelen opció számomra ezért mindent megteszek érte.


A biosztanárom küldött egy kiírást egy "tanfolyamról" gimiseknek amit az ATE Ökológia Tanszéke szervez, az órákat Dr. Szűts Tamás tartja.


Itt jönnek képbe az ízeltlábúak mivel a kurzus neve: "Változatok néhány szelvényre: Kalandozás az Ízeltlábúak sokszínű világában".


Engem személy szerint ez a téma nem annyira érdekel, viszont ha további tanulmányaim során hasznos lenne akkor mindenképp jelentkeznék.


Állatorvosisok tudnátok nekem segíteni, hogy az egyetemen mennyire mennek bele ebbe? Ennek a kurzusnak mennyi átfedése lehet a parizitológiával? Érdemes jelentkeznem?



jan. 5. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Parazitológiában van entemológia rész, de egyáltalán nem szükséges hozzá az ízeltlábúak tágabb ismerete. Ami kell az elhangzik, meg van a kiadott jegyzetben.


Ez inkább olyasminek hangzik, ami a zoologus hallgatókat érdekelné.

jan. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%

Laikusként: Az osztatlan állatorvosi képzés alatt mindent tanulnak a hallgatók, és utána jöhet a szakosodás. Ebből, viszont logikusan következik az, hogy a sok általánosabb jellegű tárgy mellett a fajtaspecifikus tárgyakra viszonylag kevés idő jut, a parazitáknak meg csak egy kis része ízeltlábú a wikipedia alapján.

Tehát, nekem laikusnak úgy tűnik, hogy kevés az átfedés, és a vizsgálat módja is más, azaz más szemszögből nézik ott a dolgokat.

Egyszer történelem szakon végzett haverral voltunk egy helytörténeti előadáson, és neki is sok újdonság volt ott.

jan. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ízeltlábúakról kell, hogy tanítsanak, de egy orvosi egyetemen mások a prioritások, mint egy előadás sorozaton, ahol inkább az érdekességeket akarják bemutatni.

Egyetemen unalmas jegyzetelős előadások, valamint állatos gyakorlati tárgyak esetén laborvizsgálatok vannak többségben, míg ilyen előadásokon érdekes filmek-filmrészletek is bemutatásra szoktak kerülni.

jan. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Van még a méhészet, ami ízeltlábúakról szól, de az nem kötelező.
jan. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
4: A méhészet és méhegészségügy 8. félévben kötelező tantárgy.
jan. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
A méh az csak egy, az ezernyi ízeltlábúból, de mégis megér egy külön tárgyat.
jan. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

5: A 4-es vagyok. Ezek szerint elavult a tudásom.

6: Nehogy azt hidd, hogy a méhészet és méhegészségügyben a méh az egyetlen ízeltlábú!

Lásd még: Varroa atka, kis kaptárbogár, kis és nagy viaszmoly. De lehet, hogy van még több is.

jan. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
6-os vagyok! Elég komplex maga a méhészet, meg az ízeltlábúak világa is, így a kettő között csak részleges átfedés lehet.
jan. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Lényeg a lényeg, ha a kérdező állatorvos akar lenni, nem kell elmennie egy biológia/zoológia témakörben meghirdetett tanfolyamra, csak mert az ATE-n van :D
jan. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
jan. 8. 16:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!