Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Szerintetek ez hülyeség?

Szerintetek ez hülyeség?

Figyelt kérdés

Iszonyúan félek a pókoktól, de valahogy le kellene győznöm a félelmem..

És azon kezdtem el gondolkozni mi lenne ha tartanék egy madárpókot (olyan fajtát amit kezdőknek ajánlanak).

Ez rossz ötlet szerintetek? Vagy van rá esély hogy megszeretem a pókokat ezáltal?



jan. 16. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem feltétlenül fogod megszeretni őket, max csak azt az egy pókot. Van olyan, aki nem érzi jól magát idegen kutyák körében, de a sajátját imádja.

Szerintem ha felelősséget vállalsz érte, és ismered annyira magad, hogy tudod hogy ez majd segít, miért is ne?

Az meg hogy félsz tőlük nem gond, más meg a repüléstől fél vagy a bohócoktól. Le kell győzni a félelmet. Az lenne hülyeség, ha meg sem próbálnád.

Sok sikert!

jan. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

Ez a tériszonyosnak ki kell ugrania ejtőernyővel egy repülőgépből féle "bölcsesség"?

Hatalmas hülyeség. Tudod te mi minden kell egy madárpók tartáshoz? Tudod mennyi tudást igényel egy madárpók tartása? Tudod mennyi energiát kell belefektetni? Van fogalmad a pókfajokról, életvitelükről? Semmit nem tudsz róluk, csak le akarsz győzni egy gyerekes fóbiát?

Nem érzed magad önzőnek és tényleg nem érzed butának az ötletet?

jan. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezt csináltam gimnazista koromban :D Féltem a pókoktól, de pont volt lehetőségem örökbe fogadni egyet és amúgy érdekelnek az ízeltlábúak.


Nekem enyhült a félelem, de nem múlt el a házban élő pókoktól.

jan. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%

"Ez a tériszonyosnak ki kell ugrania ejtőernyővel egy repülőgépből féle "bölcsesség"?"


Arról hallottál hogy expozíciós terápia?

jan. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ma több tucatnyi videót néztem róluk és a tartásukról. :)

Egyébként ezt a fajt néztem ki: Tliltocatl Albopilosus

A videóban ezt a fajtát ajánlották a legjobban kezdőknek. :)

Egyébként annyiból tartanám jónak mert tényleg nagy félelmem a pók és így mint "házi kedvenc" lehet bele szeretnék és lehet más szemmel néznék rájuk és nem úgy hogy "fúj pók nyomjuk szét" például.

Valahogy belül úgy érzem, hogy kipróbálnám.

jan. 16. 20:18
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Nekem sikerült részben deszenzibilizálnom magam, tanulmányi versenyen a darázspók szaporodását választottam és terráriumban ott tartottam az ágyam mellett egy kövér nőstényt, vártam, hogy megszője a kokonját. Közelről kellett fényképezni és olyan érdekes volt, hogy elfelejtettem félni tőle. Azért megkönnyebbültem, hogy másnap kirakhattam a szabadba...

Azóta nem jön rám a frász, ha a közelembe kerül egy pók, de ha keresztespók hálókon kellene áttörnöm magam egy bokrosban, akkor sikítanék... vagy kikerülném inkább... ami sok, az sok.

De madárpókot biztosan nem tartanék. Max kölcsönpókot, amit visszaadhatok.

jan. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Természetfilmekkel kezdjed amibe pókok vannak. Utána jöhetne hogy közelről szemlélni egy pókot vadon a gazba. Majd otthonról kivinni egy pókot és elengedni élve. Ha ezek megvannak akkor jöhet a madárpók is.
jan. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Hát nem tudom.

Én is féltem tőlük, de annyi pókkal hozott össze a természet, hogy elmúlt.


Amikor már az 50-ik keresztespók hálójába sétálsz bele sötétben arccal, már nem olyan izgi...

Soha egyszer sem csípett meg pók.

jan. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
én mai napig is ijesztőnek tartom, hiába kicsi, vagy nagy, elég félelmetesnek néz ki :D
jan. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem jó ötlet, én is így kezdtem a pókozást.
márc. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!