Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mekkora volt a földön valaha...

Mekkora volt a földön valaha létezett legnagyobb pók fajta? Belértve a különböző földtörténeti korokat, tehát akár 100 millió évekkel ezelőtt?

Figyelt kérdés

Jelenleg a góliát madárpók a legnagyobb pók, dehát "régen" minden jobb volt akarom mondani nagyobb volt, gondoljunk a kígyókra, madarakra. Ott a mamut (a mamut mondjuk kvázi "nem rég" halt ki), de ott vannak a dínók is pl.


Hát gondolom póból is volt jó nagy, mekkora lehetett a legnagyobb?



jan. 25. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Valószínűleg soha nem volt a góliát madárpóknál nagyobb pók. Legalábbis, még nem találták nyomát, ha volt is.
jan. 26. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8%
1.14 méter volt a lábai fesztávolsága a jobb első térdizület,és a bal hármas boka közt.
jan. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10%
Én 150 millió évvel ezelőtt találkoztam egy 2 méter átmérőjűvel. Lenyűgöző volt.
jan. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez a legnagyobb idáig felfedezett fosszilis pók, kisebb mint az #1 által említett góliát madárpók

jan. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem köszi, akkor pókból nem volt nagyobb 😅
jan. 26. 10:26
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
A kettes válaszoló információi hiányosak.Az 1.14 méter fesztávolság egy hím példány mérete,ami 68%-os fejlettségi szinten pusztult el.A nőstények a kifejlett hímeknél 48.6%-al nagyobb volt.
jan. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!