Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi ez a qva sok kullancs...

Mi ez a qva sok kullancs mostanában?

Figyelt kérdés
Annyi kullancsot szedtem ki magamból az elmúlt 2 hétben amennyit nem láttam egész eddigi életemben pedig semmi extra helyen nem jártam.

máj. 11. 20:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"A jól táplált nőstény több ezer petét is lerak, ezután elpusztul."

Forrás: [link]

máj. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De mint írtam, ez errefelé egyáltalán nem volt normális az utóbbi 19 évemben... Nem jártam semmi olyan helyen, ahol eddig ne jártam volna, most még is tele lettem kullancsokkal. Ez nem megszokott.
máj. 11. 20:43
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Az elszaporodott kullancsokat számos tényező okozhatja, köztük az éghajlatváltozás és az élőhelyek fragmentálódása. Az melegebb időjárás felgyorsíthatja a kullancsok aktivitását és szaporodását, valamint lehetőséget nyújthat számukra arra, hogy új területeket hódítsanak meg. Emellett az erdőirtás és az emberi beavatkozások miatt a kullancsok természetes élőhelyei szűkülnek, így könnyebben összezavarodnak az emberekkel, állatokkal és más gazdaállatokkal. Ezért fontos, hogy megbízható védelmi intézkedéseket hozzunk a kullancscsípések elkerülése érdekében.
máj. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Vidd innét az AI generált kommentedet, ha a chatgpt-t akarom krédezni felmegyek én rá.
máj. 11. 20:53
 5/11 anonim válasza:
40%

Bár biztos kielégít valamilyen kíváncsiságot a konkrét kérdésedre adott válasz, a lényeget azért fókuszban kéne tartani:

- kullancs okozta agyhártyagyulladás elleni oltás komoly megfontolása

- zöldben rovarriasztó spray/krém, és a susnyásban a hosszú öltözet se árt, még ha az nem is áthatolhatatlan pajzs


Csak azért, mert a miért megválaszolása 0 db kullanccsal csökkenti a jelenlegi problémádat.

máj. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"zöldben rovarriasztó spray/krém, és a susnyásban a hosszú öltözet se árt"


Ez az, hogy nem járok különösebb susnyásba, a kertben jönnek rám, az utcán jönnek rám... vidéki nagyváros külsőbb területe, városi parkok, mindenhol. Tök átlagos helyek, ahol eddig nem szedtem össze és nem is láttam egyet se.

máj. 11. 21:01
 7/11 A kérdező kommentje:
Ill. a hosszú öltözet is megvolt
máj. 11. 21:02
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

Betiltotta az EU a permetezésüket, PLUSZ nincs tél.


Én Kisvárdán laktam 28 éves koromig. Volt, hogy télen -25 C fok volt, Záhonyban meg -28. Több napig egyfolytában.

Olyan hó,hogy egy 30 centis út volt az út közepén vájva,hogy legalább gyalog lehessen közlekedni.


Na ez hiányzik most. Áttelelnek.

máj. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mintha nem szajkóznák az okokat mindenhol. Komolyan, még hányszor kell elmondanunk, hogy nincs hideg és simán túlélik?
máj. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Grimfox ***** válasza:
68%

A háziállatok, főleg a macska hajlamosak összeszedni őket, és széthurcolni mindenhová. Ahol megfelelő helyet találnak, elszaporodnak, még ha az mondju Budapest közepén egy tenyérnyi park is. Persze bármelyik másik emlős is hurcolhatja, de a macskáról tudom, mert a mi macskánk is állandóan tele van.

A nem városi környezetben már az én gyerekkoromban is hemzsegtek. Onnan hurcolják be a kóborló állatok.

máj. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!