Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Nagy kaszás pókok a lakásban,m...

Nagy kaszás pókok a lakásban,mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Pár hete jelentek meg a lakásban, főként wc-ben, fürdőszobában vannak, de ma reggel az ágyam felett is volt egy. Ugyanúgy takarítunk mint eddig és ugyanolyan rendszeresen, de valahogy "termelődnek", ráadásul ezek a hatalmasok. Honnan jönnek?
máj. 24. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Kertes házban laktok?
máj. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Üsd ki a spawnert!
máj. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Én kertes házban lakok. Takarítok rendszeresen, de vannak pókok. Szerencsére inkább a folyosón találkozok velük. Hétvégi program, hogy a porszívóval leszedem a pókokat és hálóikat. Így kordában lehet tartani az állományt, de valahogy sose tűnnek el max néhány napra.
máj. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekelne a válasz engem is. Mi tégla társasházban lakunk, földszinten. Előttünk egy park van, közvetlenül az ablakok előtt orgonabokor és virágágyás. A lakás tele van kaszáspókokkal, lényegében már naponta pókhálózunk, és mégis valahonnan mindig jönnek újabbak. Egyszerűen tehetetlenek vagyunk.
máj. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#2-nek. Logikátlan lenne véleményem szerint. Ha a házában van, még jól is kijöhet belőle. Egy kis munka, azt nem is kell sokat menni az xp-ért.
máj. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bárhonnan jöhetnek, én szeretem őket mert elég nyugis népség, elvannak a plafonon és megzabálják az idegesítő repkedő rovarokat.
máj. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nálunk is vannak, de nem sok vizet zavarnak, nem bántjuk őket. De esetleg kifejezetten pókirtó szerrel, DM-ben láttam ilyesmit.
máj. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
pók irtó spray
máj. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#5 de szeretem XDD
máj. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csak, hogy tisztába tegyük a dolgokat: Álkaszáspók, nem pedig Kaszáspók 🙂


Szinantrópok, tehát nem meglepő, hogy házakban (is) élnek.

Az utánpótlás pedig az ablakon keresztül érkezik kintről: eresz alatt, pincében, garázsban, fészerben nagyon jól érzik magukat.


Főleg a Nagy álkaszáspók él házon belül.

Érdekes módon a Mintás vagy a Márványos álkaszáspók inkább kint, de ugyanúgy ember közelében él.


Ami nagyon érdekes, hogy a Kis álkaszáspók valamiért nem lett szinantróp. Nem is találkoztam még vele sosem emberi környezetben.... Csak és kizárólag erdőben találtam eddig.


Fura, hogy nem követte a társait az evolúcióban. 🙂

máj. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!