Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Van hétlábú pók?

Van hétlábú pók?

Figyelt kérdés
A minap láttam egyet és érdekel, hogy kifejlődhet-e így, vagy valamilyen szerencsétlen esemény folytán vesztette el az egyiket.

2012. máj. 30. 11:35
 1/3 10 deka farhát ***** válasza:
100%
Utóbbi. A kaszáspók például így védekezik, hogy leszakítja a lábát, ami egy darabig még mozog, így (vélhetően) eltereli a támadója figyelmét és ő maga megmenekül.
2012. máj. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hétlábú pók nincs, max ha letépődik. De pár vedlés után visszanő.
2012. jún. 3. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

hát én nem tudom, de van egy olyan gyanúm, hogy lehet:


1.

Bakonybélben voltam nyaralni, a ház falán volt egy pók (szerű valami), minden irányban kinyújtott lábakkal hozzásimult a falhoz, mintha oda lenne lapítva.

Félek a pókoktól, de akkor ez nem érdekelt, hanem azt néztem, hogy szegénynek 7 lába volt. Mondom biztos leszakadt.


2.

Lengyelországban voltunk nyaralni, és ott is ott volt a szállás falán egy ugyanúgy kinéző pókszerűség, szintén 7 lábbal. Ez nem lehet véletlen! Vagy az?


3.

Valahol nyaraltunk, és ott a szálláson ismét látok egy ugyanolyan pókot. Ott volt a falon, 7 lábbal.


Úgyhogy könnyen lehet, hogy van hétlábú pók (vagy hétlábú pókszerű élőlény). Vagy csak hallucináltam, de nem hiszem, a többiek is látták. És mindig nyaraláson láttam. Legutóbb viszont, mikor voltunk, nem láttam :(


Ez most akkor mi? Tud valaki erről valamit? Én még most sem akarom elhinni, ha van, biztos felfedezték már. Vagy nem?

??


Egyébként a kérdésre válaszolva van hétlábú pók. Sőt csinálni is lehet (de inkább ne).

2014. aug. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!