Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen lepkefajta? (kép)

Milyen lepkefajta? (kép)

Figyelt kérdés

Készítettem egy aranyos képet egy nagyon szép lepkéről,de nem tudom a nevét :(

A felső szárnyak csúcsában pirosas sáv a maradék pedig kék

Ha bezárja a szárnyát úgy néz ki,mint egy SZÁRAZ FALEVÉL.

[link]


Köszözöm



2012. júl. 13. 16:40
 1/3 polarbeer ***** válasza:

Szia, ilyen lepkét hol láttál? Mert ez a faj biztosan nem él Magyarországon, ez egy trópusi lepke lesz. Szóval, hol találtad, illetve megvan-e még az állat, mert ha egy magyar viszonylatban új lepkét találtál, az nagy dolog ám!


Talán a nyírfa csücsköslepkére hasonlít leginkább alakját tekintve, így én a boglárkalepkék rokonsági körébe sorolnám. A hazai boglárkalepkék döntő zöme azonban egyszínű kék, vagy a szárnyak szegélyén esetleg fekete sáv, vagy apró pöttyök lehetnek.


Szóval bármi legyen ez, szép lepke, nem hazai faj, behatóbban utána fogok nézni, te meg írd le kérlek, hogy hol láttad.

Üdv.: polarbeer

2012. júl. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 polarbeer ***** válasza:

Megtaláltam!

Ez egy Malajziában élő levéllepke faj, amely a tarkalepkék közé tartozik (szóval a boglárkás elméletem nem jött be), nappal repülő szép lepke!


Magyar neve nincs (mivel nem Magyarországon élő faj), latin neve Kallima inachus. Magyarul hívd mondjuk Maláj levéllepkének.

Képek itt:

[link]


A kérdésem továbbra is áll: Hol találtál te ilyet? :)

Üdv.: polarbeer

2012. júl. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm :D:DDD sehol sem találtam a nevét!

Angliáában egy lepkeparkban volt sok ilyen és ott kaptam le sajnos nem hazai :( pedig szép is lenne ha Magyarországon is ilyen szép színes tarka egzotikus lepkék röpködnének és nem csak fehér lepke...:S

De még egyszer köszönöm

2012. aug. 16. 22:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!