Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi lehet ez a bogár?

Mi lehet ez a bogár?

Figyelt kérdés
Képet sajnos nem tudtam csinálni róla. Alig nagyobb 1-2 milliméternél, már csak ezért se lehet normálisan lefényképezni... Nem egészen kerek, hanem ovális szerű, Fekete színű, és mintha a lábai vagy a teste széle sötétvörös lett volna. el akartam nyomni WC-papírral, de nem halt meg, ezért a WC-papírral együtt kidobtam az ablakon, mást nagyon nem lehetett csinálni vele... Különben a nappaliban találtam, és fogalmam sincs honnan jött. Kérlek segítsetek! Nagyon nem akarnám, hogy ilyen "járványszerű" panelbogár legyen...

2012. júl. 13. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Bolha?


[link]



élőbe olyasmi, mint a tiéd.

2012. júl. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Na nee...

Nem tudom a képpel összehasonlítani, mert élőben olyan pici, hogy én nem láttam a részleteit. Hogy jönnek be ezek a lakásba? Kutyámon bolhairtó nyakörv, rendszeresen takarítok.

Lehetséges az, hogy csak egy jött be valahonnan, vagy irtani kell, mert ahol egy van, ott több is?

2012. júl. 13. 22:33
 3/3 anonim ***** válasza:

itt egy távolabbi kép


[link]


Bolha: Elsősorban passzív úton terjed. Az erősen elbolhásodott helyről a felkapaszkodott bolhát az ember viszi magával, majd a bolha leugrik, petét rak és elszaporodik. Egyik emberről a másikra alkalmanként át is ugorhat, sőt egyik helyiségből a másikba át is vándorol. Hosszabb ideig, több hónapig takarítatlan lakásban, ólban, istállóban található szerves anyagban hihetetlen mértékben elszaporodhat. A házi állatok is szerepet játszhatnak terjesztésében, főleg a macskák. A helyiségek rendszeres takarítása, a háziállatok tartózkodási helyeinek tisztán tartása a bolhalárvák fejlődését akadályozza meg.

Irtásukat permetezéssel végezzük, azonban a háziállatok bolhamentesítése sem maradhat el (bolhanyakörv stb.).

2012. júl. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!