Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mit lehetne tenni, hogy a...

Mit lehetne tenni, hogy a lódarazsak ne egyék meg a termést?

Figyelt kérdés
Családi házunk padlására tavaly beköltöztek a lódarazsak, de ki irtottuk a fészket,mert veszélyesek voltak, minden termést feléltek(alma,körte,barack)és engem is több alkalommal megcsíptek.Tavasszal ismét a fák meglettek metszve, permetezve, és most megint azt tapasztaltam, hogy a még meg nem érett alma felét már lezabálták.. mit lehet tenni velük?, mert elég gáz, hogy azért dolgozunk napokat a gyümölcsfákkal, hogy egy fészeknyi lódarázs eléldegéljen vele... a válaszokat előre is köszönöm.

2012. aug. 25. 08:12
 1/2 A kérdező kommentje:
Jah, azt elfelejtettem beleírni, hogy a ház környékén nincs fészek, szóval maximum valahol az erdőben van.
2012. aug. 25. 08:14
 2/2 anonim válasza:
Nálunk a szőlőt szokták meglepni.. Olyat lehet csinálni, hogy fogsz egy petpalackot (sima ásványvizes pl) és arra böksz valami kisebb lukat amin befér az állat öntesz bele valami cukros löttyöt. Abba belemászik, de kifelé már nem tud jönni. Egy próbát megér. Nem szép a fán de hasznos tud lenni.
2012. aug. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!