Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi csipdeshetett meg?

Mi csipdeshetett meg?

Figyelt kérdés
Amikor felébredtem észrevettem, h a bokámat sorozatba megcsipdeste valami. Mintha gyöngysorból lenne rajta egy gyűrű. Olyan, mint sok apró szúnyogcsípés kb fél cm távolságra egymástól. egy kicsit éget de semmi komolyabb. csak az elhelyezkedése nagyon furcsa. mi csíphetett meg?

2012. aug. 27. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem pók
2012. aug. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esetleg ágyi poloska? Nézz utána a neten, hogy milyen jelek utalnak a jelenlétére, vannak képek is a csípéseiről stb.
2012. aug. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
fából készült ágyad van? mert ha igen akkor ágyi poloska..de ha nem akkor esetleg bolha/hák,szúnyogok..de az utolsó kettő amit írtam azok nemhinném hogy olyan alakba csínének
2012. aug. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem nem pók. az Ágyipolosk inkább.
2012. aug. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi, majd utána nézek:)
2012. aug. 30. 12:54
 6/7 anonim ***** válasza:
én nem hinném hogy pók,mert egyszer engem is megcsípett egy pók(alvás közben,a sarkamon)és 3x akkora lett a sarkam mint volt!Ha téged pók csípett meg szerintem picike!
2012. aug. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A pók nem csíp, csak ha védekezni kényszerül, pl. ráfekszel ilyesmi... De akkor is két picike pöttyöt hagy, nem olyan, mint a szúnyogcsípés, vagy kiütés. Van olyan pók, ami szúnyogcsípés szerű nyomot hagy, mert a csáprágóival ejtett seb nem feltűnő és allergiás reakció, bőrpír alakul ki, de a nálunk élő pókok ha át is tudják harapni a bőrt ( a legtöbb nem tudja), akkor is két pici pöttyöt hagynak egymáshoz közel ami aztán ég, esetleg ritkán viszkethet. De a pók nem csíp többször!!!

Biztos, hogy nem pók, a legvalószínűbb, mint azt már írtam, az ágyi poloska, az tipikusan ilyesmit csinál.


És hiába éget, a póknál pár mm távolság van a két szúrás között, nem fél cm.

2012. aug. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!